Parki na Bielanach niczym plac budowy. Niecodzienne ozdoby!

2020-04-12 18:00
Drzewa
Autor: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy Drzewa

Bielańskie parki przechodzą gruntowną renowację. Prace odbywają się w sąsiadujących ze sobą parkach im. Zbigniewa Herberta oraz parku Jaruszkiewicza. W jednym z nich mieszkańcy zobaczą coś wyjątkowego.

Od kilku tygodni trwają prace w parku Jaruszkiewicza. Zamontowano instalację kanalizacyjną oraz elektryczną. Posadzono też nowe graby. W planach jest jeszcze dokończenie remontu głównej alejki. Prawdziwa niespodzianka czeka jednak w centralnej części parku. Stanie tam osiem ogromnych głazów! Każdy z nich waży ponad 50 ton.Kamienie przyjechały do Warszawy prosto ze śląskiego kamieniołomu. - Rozpoczęło się ustawianie ośmiu głazów, ważących blisko 50 ton.Głazy będą elementem ozdobnym centralnej części parku - informuje burmistrz Bielan, Grzegorz Pietruczuk.

Koronawirus w szkole strażaków. Władze MUSZĄ zareagować

Pierwsi robotnicy pojawili się również w sąsiednim parku im. Zbigniewa Herberta. W końcu udało się rozwiązać sytuację z poprzednim wykonawcą i wyłonić nowego. Prace powinny ruszać w w najbliższych dniach.

Szpitale padają. A my się podnieśliśmy! - dyrektor szpitala w Grójcu opowiada nam o zarazie i ucieczce personelu

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 10 IV (goście: Łukasz Schreiber, Beata Tadla)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE