Audyt przejść dla pieszych. Będą sprawdzać, czy jest bezpiecznie

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Waszawie Audyt przejść dla pieszych. Będą sprawdzać, czy jest bezpiecznie

Pasy GROZY w Warszawie: Blisko 100 przejść dla pieszych jest do zmiany!

2020-01-04 8:18

Kontrolerzy Zarządu Dróg Miejskich skontrolowali przez ostatnie miesiące ponad 1000 przejść dla pieszych. Audytu o takiej skali nie przeprowadziło dotąd żadne inne miasto w Polsce. Wnioski są jednak szokujące: blisko 1/10 z nich trzeba zmienić!

Cel tej wielkiej logistycznej operacji był jasny: poprawa bezpieczeństwa pieszych. - Liczba ofiar śmiertelnych w Warszawie stale spada od kilku lat. Od 2013 r. poziom śmiertelnych wypadków spadł o 54 procent i jest to zasługa stałej poprawy bezpieczeństwa m.in. na przejściach dla pieszych. Ale działamy dalej - mówi Robert Soszyński, wiceprezydent odpowiedzialny za warszawską komunikację.

Niebezpieczny wypadek na S8 i korek GIGANT!

W tym roku doczekamy się więc zmian m.in. na ul. Sokratesa, na której po głośnym w całej Polsce śmiertelnym potrąceniu mężczyzny przez rozpędzone bmw na razie pojawiły się spowalniacze. Ulica zostanie jednak przebudowana i pojawią się także sygnalizatory.
Sygnalizacja zamontowana zostanie również na bardzo niebezpiecznym przejściu na al. Krakowskiej przy ul. Lipowczana we Włochach. - To miejsce jest niebezpieczne, samochody często wyprzedzają na przejściu. Trzeba tu przejść aż trzy pasy jezdni. Najlepiej byłoby zrobić światła "na przycisk" - sugeruje mieszkaniec Janusz Kołsut (70 l.).

Jeszcze w tym roku będą kilometry nowych buspasów w Warszawie!

Światła staną też przy zebrach w al. KEN, na Przyczółkowej oraz przy pl. Bankowym na wysokości Senatorskiej i Elektoralnej. Z kolei progi zwalniające pojawia się na ul. Podleśnej i Estrady. Niebezpieczne skrzyżowania zostaną zamienione na ronda m.in. na skrzyżowaniu Anielewicza i Karmelickiej czy w rejonie ul. Kadetów przy ul. Łysakowskiej oraz ul. Poprawnej. W tym roku audyt obejmie kolejny tysiąc przejść w sześciu dzielnicach. 

Za co warszawiacy kochają swoje miasto? A co jest do zmiany?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE