Wybory 2023

Paweł Zalewski startuje do Sejmu. Polityk pojawi się w debacie "Super Expressu"

2023-09-22 15:05

Paweł Zalewski wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych jako "jedynka" Trzeciej Drogi do Sejmu. W swoim okręgu będzie musiał zmierzyć się m.in. z Mariuszem Błaszczakiem oraz Janem Grabcem. Nim jednak do tego dojdzie, polityk wystąpi w niedzielnej debacie "Super Expressu".

Kim jest Paweł Zalewski?

Paweł Zalewski urodził się w 1964 roku w Warszawie. Z wykształcenia jest historykiem, a w polityce działa już od lat 80. Zalewski zasiadał w Sejmie aż czterech kadencji, był również europosłem. Ma za sobą współpracę z wieloma partiami, ale obecnie jest wiceprzewodniczącym partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

W nadchodzących wyborach parlamentarnych polityk wystartuje do Sejmu z okręgu nr 20 (podwarszawskiego). Jest "jedynką" Trzeciej Drogi, a tuż za nim na liście znajdują się Bożena Żelazowska oraz Magdalena Rogozińska. Rywalizacja w okręgu będzie naprawdę zacięta - listę PiS otwiera tam bowiem Mariusz Błaszczak, KO reprezentuje m.in. Jan Grabiec, a numerem jeden Konfederacji jest Janusz Korwin-Mikke.

"Najważniejsze wybory". Paweł Zalewski wystąpi w debacie "Super Expressu"

Wyborcy będą mogli zobaczyć Pawła Zalewskiego w nadchodzącej debacie "Najważniejsze wybory", organizowanej przez redakcję "Super Expressu". Poza politykiem w dyskusji wezmą udział Maciej Konieczny z Nowej Lewicy, Jerzy Michalak z Bezpartyjnych Samorządowców, Jan Grabiec z Koalicji Obywatelskiej, Konrad Berkowicz z Konfederacji oraz Marcin Ociepa reprezentujący listy Prawa i Sprawiedliwości.

Debata odbędzie się w niedzielę, 24 września, o godz. 18:00. Widzowie będą mogli obejrzeć ją na se.pl, w serwisie YouTube oraz na Facebooku.