PFR, czyli wstępnie wypełniony PIT przez urząd skarbowy. Jak z tego skorzystać?

2018-03-28 9:30
PFR, czyli wstępnie wypełniony PIT przez urząd skarbowy. Jak z tego skorzystać?
Autor: fot. pixabay.com PFR, czyli wstępnie wypełniony PIT przez urząd skarbowy. Jak z tego skorzystać?

Urzędy skarbowe oferują od tego roku usługę o potocznej nazwie PFR („pre-filled tax return”). Jest to wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe. Może dotyczyć zeznania podatkowego PIT-37 lub PIT-38.

PFR - co to jest?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, PFR (z angielskiego „pre-filled tax return”) to wstępnie wypełnione przez urząd skarbowy zeznanie podatkowe PIT-37 lub PIT-38 za rok 2017. Dlaczego warto skorzystać z tej opcji? Ministerstwo Finansów wyjaśnia, że dla podatnika jest to oszczędzasz czas i zmniejszenie ryzyka wystąpienia błędów rachunkowych lub pomyłek, które mogą się pojawić przy samodzielnym przepisywaniu danych np. z PIT-11.

Zobaczcie też: PIT 2018: Podatek rozliczy Urząd Skarbowy. Do kiedy złożyć wniosek? Kto może skorzystać? [INFORMATOR]

- To urząd skarbowy wpisuje za ciebie przychody, koszty uzyskania przychodów i składki na ubezpieczenia, wykazane w informacjach złożonych przez twojego pracodawcę. Szybciej otrzymasz też zwrot nadpłaconego podatku - wyjaśnia resort finansów

Jak złożyć PFR?

Aby móc skorzystać ze wypełnionego zeznania PIT za 2017 r. trzeba wejść na portal podatkowy Ministerstwa Finansów (tutaj). Jest tam dostępna szczegółowa instrukcja opisująca sposób, w jaki można uzyskać PFR.

Czytajcie też: Poczta Polska: Cennik 2018. Ceny za wysyłkę listu czy paczki [INFORMATOR]

Zeznanie podatkowe PIT za pomocą PFR można składać od 15 marca do 30 kwietnia 2018 r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE