Piaseczno: kolejne zwłoki znalezione w święta [ZDJĘCIA]

2018-12-26 16:16 BL
Ciało wyłowione z rzeki w Piasecznie
Autor: se

Ciało mężczyzny wydobyto z rzeki w Piasecznie. Dzień wcześniej na jednej z ulic w tej samej miejscowości w zaroślach znaleziono zwłoki kobiety. Policja na razie nie łączy ze sobą tych dwóch tajemniczych zgonów. Okoliczności spraw wyjaśnia prokuratura.

Kajakarze pływający po Jeziorce zauważyli 26 grudnia zwłoki dryfujące przy brzegu rzeki. Okazało się, że to ciało poszukiwanego od miesiąca Krzysztofa O. (+59 l.) z Piaseczna.

59-latek wyszedł z domu przy ulicy Świętojańskiej po południu 27 listopada. Nie powiedział dokąd idzie, a córka z którą mieszkał, zaczęła się martwić, gdy nie wrócił na noc. Rodzina zgłosiła zaginięcie na policję. Na okolicznych słupach pojawiły się zdjęcia, z prośbą o pomoc w odnalezieniu mężczyzny. W środę na jego zwłoki pływające w rzece natrafili kajakarze. Było to dosłownie kilkadziesiąt metrów od jego domu.

- Policja wezwała mnie na rozpoznanie. To był on. Na szyi miał zawieszone klucze od domu, a na głowie charakterystyczną bliznę – potwierdziła nam matka mężczyzny. Policja będzie ustalać jak 59-latek znalazł się w wodzie. Utopił się, czy ktoś mu w tym „pomógł?”.

A to nie jedyne zwłoki znalezione w te święta w okolicy Piaseczna. We wtorek w zaroślach znaleziono zwłoki 45-letniej kobiet. Zmarła była mieszkanką miasta. Kobieta wyszła z domu w poniedziałek około godziny 17. W celu ustalenia przyczyny zgonu zlecono sekcję zwłok kobiety. Policja na razie łączy nie sobą tych dwóch tajemniczych śmierci. Okoliczność spraw będą ustalane przez prokuraturę.