Bulwary są bezpieczne

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS

KONIEC Z MANDATAMI

Picie alkoholu na Bulwarach Wiślanych legalne. Naczelny Sąd Administracyjny przyznał rację Trzaskowskiemu!

2023-01-25 18:18

Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że Rada Warszawy prawidłowo przyjęła uchwałę dotyczącą możliwości picia alkoholu na Bulwarach Wiślanych. A to oznacza, że nikt nie wlepi już mandatu za siedzenie z piwem w ręku na schodkach nad Wisłą!

Warszawa. Picie alkoholu pod chmurką przy Wiśle jest… dozwolone!

Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że uchwała Rady Warszawy z 2018 roku (bo o ten dokument chodzi w sporze prawnym) nie naruszyła ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Bulwary wiślane mają służyć mieszkankom i mieszkańcom do relaksu i wypoczynku. Rada Warszawy dopuściła wyjątkowo w tym miejscu „piwo pod chmurką” i nie tym samym przeciwstawiamy się kulturalnemu spożywaniu alkoholu. Porządku na tym obszarze, jak i w całym mieście pilnują i będą pilnować odpowiednie służby – skomentował decyzję NSA Karolina Zdrodowska, odpowiadająca m.in. za dialog społeczny w ratuszu.

W 2018 roku Rada Warszawy podjęła dwie oddzielne uchwały dopuszczające spożywanie alkoholu nad Wisłą. Jedna dotyczyła Bulwarów Wiślanych, druga – plaży Poniatówka. Tę o bulwarach zaskarżyli zarządcy budynku przy ul. Wioślarskiej 8 i Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie. Cztery lata później - 9 lutego 2022 roku - WSA uznał za nieważną uchwałę dotyczącą bulwarów. Rafał Trzaskowski wiosną ubiegłego roku wniósł skargę kasacyjną do NSA i ten wczoraj przyznał prezydentowi stolicy rację. Oznacza to, że spożywanie alkoholu na bulwarach pozostaje – zgodnie z uchwałą Rady Warszawy sprzed pięciu lat – dozwolone i legalne.

Wojenka o picie piwa na schodkach nad Wisłą dobiegła końca. Trwa natomiast dyskusja o ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu w całym mieście.

Ja jestem przeciwny ograniczeniom, które nie byłyby respektowane. Ale rozmawiamy na ten temat – stwierdza krótko prezydent Rafał Trzaskowski.

Sonda
Czy lubisz warszawskie bulwary nad Wisłą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany