Pies Trzaskowskiego apeluje do warszawiaków: Nie strzelajcie w Sylwestra, bo się boję!

2020-12-29 11:54
Pies Trzaskowskiego  - Bąbel
Autor: Facebook Pies Trzaskowskiego - Bąbel

Bąbel - pies Rafała Trzaskowskiego - to główny bohater najnowszego komunikatu, jak prezydent Warszawy wystosował do warszawiaków przed Sylwestrem. "Razem z Bąblem jak co roku przypominamy - Warszawa Nie Strzela w sylwestra! Bądź człowiekiem, dbaj o czworonogi (i nie tylko!)" - apeluje Rafał Trzaskowski. I Bąbel. Prezydent ma dla warszawiaków atrakcyjną alternatywę, zamiast fajerwerków na Sylwestra. Jaką?

"Nie strzelajcie bo się boję!" - zdaje się mówić do warszawiaków pies prezydenta na zdjęciu, jakie Rafał Trzaskowski zamieścił na swoim profilu. Mops patrzy prosząco ze zdjęcia i przypomina, że puszczanie fajerwerków doprowadza psiaki i koty do paniki. - Razem z Bąblem jak co roku przypominamy - #WarszawaNieStrzela w sylwestra! Chodzi nie tylko o przestrzeganie obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa, ale także o dobro zwierząt. Bądź człowiekiem, dbaj o czworonogi (i nie tylko!) - pisze Trzaskowski.

Trzaskowski, gdy tylko został prezydentem Warszawy, zdecydował, że Warszawa rezygnuje z wielkich i głośnych pokazów fajerwerków na miejskich imprezach, czy to na Sylwestra czy podczas Wianków inaugurujących lato w stolicy.

Prezydent Warszawy podpisał też oficjalny apel w tej sprawie.

"Sylwester wielu ludziom kojarzy się z zabawą, radością i świętowaniem. Natomiast dla zwierząt to okres ogromnego stresu." - pisze Trzaskowski. I zachęca warszawiaków, by zrezygnowali także z indywidualnego puszczania petard tej nocy.

W zamian miasto szykuje spektakularny pokaz świateł. Będzie on widoczny na fasadzie Pałacu Kultury. - Nowy Rok przywitajmy w domach - pokaz będzie można oglądać w internecie oraz z okien i balkonów. Świetlne „fajerwerki” zostały zaprojektowane tak, aby było widać je z niemal każdego okna i balkonu! - zapowiada Karolina Gałecka, rzecznik warszawskiego ratusza.

Przypominamy, że zgodnie z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami obowiązuje bezwzględny zakaz zgromadzeń. Dlatego tak ważne jest, że atrakcje przygotowane przez Warszawę będzie można podziwiać, nie wychodząc z domu.

Sylwester 2020/2021: symulator fajerwerków robi furorę! Jak z niego skorzystać?
Autor: canva.com Sylwester 2020/2021: symulator fajerwerków robi furorę! Jak z niego skorzystać?

Apel prezydenta nie wszyscy przyjmują ze zrozumieniem. Pod wpisem Rafała Trzaskowskiego o rezygnacji z fajerwerków posypały się komentarze.

"Dziwne to trochę w sumie. 10, 15, 20 lat temu nie słyszałam takich apeli, że pieski się boją i żeby nie strzelać w sylwka, napierniczanie było takie że głowa mała i jakoś było ok" - pisz jedna z internautek.

"Bądź człowiekiem i nie zapominaj o sobie 😉 fajerwerki chociaż głośne są piękną Sylwestrową tradycją i nie wyobrażam sobie żeby z niej rezygnować" - komentuje kolejny warszawiak.

"Ja uważam że jak postrzelamy trochę z petard w Sylwestra to nikomu krzywda się nie stanie. Znów okazuje się że zwierzęta sa ważniejsze niż ludzie." - to nastepna krytyczna opinia. 

Ale jednak większość komentujących zgadza się z prezydentem. Warszawa nie strzela w Sylwestra!

Oto jaki majątek ma Rafał Trzaskowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE