Pijacki rajd wikarego we wsi pod Grodziskiem. Archidiecezja grzmi, mówi o sankcjach

i

Autor: OSP Żelechów, SHUTTERSTOCK

Nowe fakty

Pijacki rajd wikarego we wsi pod Grodziskiem. Archidiecezja grzmi, mówi o sankcjach

2023-03-17 13:28

Nocny rajd pijanego wikarego we wsi pod Grodziskiem Mazowieckim wprawił wiernych z parafii w Żelechowie w osłupienie. Kapłan spowodował kolizję i wydmuchał ponad dwa promile alkoholu! Jak udało nam się ustalić, duchowny nie uniknie kary. Archidiecezja Warszawska zapowiedziała wyciągnięcie poważnych konsekwencji wobec szokującego zachowania kapłana.

Szokujący wypadek pod Grodziskiem. Za kierownicą auta pijany ksiądz

W czwartek wieczorem (16 marca) przy ul. Długiej w Żelechowie zderzyły się trzy auta osobowe: seat, honda i volkswagen. - Policjanci ustalili, że kierujący seatem zderzył się z hondą, a następnie uderzył w zaparkowanego volkswagena, był nietrzeźwy. Kierowca został przebadany alkomatem, a wynik to ponad dwa promile - przekazała w rozmowie z „Super Expressem” asp. szt. Katarzyna Zych z grodziskiej policji.

Z naszych ustaleń wynika, że za kierownicą seata siedział… pijany wikariusz parafii w Ojrzanowie! Co więcej, z relacji kobiety, która brała udział w zdarzeniu, wynika, że duchowny chciał uciec z miejsca wypadku. - Przestraszony, po zabraniu kluczyków, bezczelnie przesiadł się na miejsce pasażera - relacjonowała w mediach społecznościowych pani Paulina.

Pijany ksiądz nie uniknie kary

Parafia, w której posługę pełni ksiądz, należy do Archidiecezji Warszawskiej. I to właśnie tam zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej szokującej sprawie. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Przyszła niemal od razu.

„Fakt, że ktokolwiek wsiada do samochodu po spożyciu alkoholu, jest nieakceptowalny i wymaga zdecydowanych reakcji. Poza konsekwencjami, które duchowny poniesie jako sprawca zdarzenia ze strony prawa państwowego, zostaną wyciągnięte konsekwencje kanoniczne. Duchowny zostanie wezwany do kurii w przyszłym tygodniu na rozmowę, podczas której usłyszy decyzje władzy kościelnej, dotyczące sankcji karnej, jak też konieczności podjęcia odpowiedniej terapii - przekazał nam ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej.

Sonda
Czy pijany ksiądz powinien zostać dożywotnio wydalony ze stanu duchownego?