SZOK!

"Pijany ksiądz mógł zabić mnie i mojego syna!" Wieś pod Grodziskiem w szoku po nocnym rajdzie wikarego

2023-03-17 10:02

Nocny rajd pijanego wikarego we wsi pod Grodziskiem Mazowieckim. Za kierownicą auta miał siedzieć jeden z księży z parafii w Żelechowie. Kapłan spowodował kolizję i miał wydmuchać... ponad dwa promile alkoholu - ustalili dziennikarze "Super Expressu". – Przestraszony, po zabraniu kluczyków, bezczelnie przesiadł się na miejsce pasażera – relacjonują przerażeni mieszkańcy w mediach społecznościowych. Co takiego wydarzyło się pod Grodziskiem?

Żelechów. Pijany wikariusz wjechał w dwa auta. „Ksiądz mógł zabić mnie i mojego syna!”

W czwartek, 16 marca wieczorem pod Grodziskiem Mazowieckim doszło do szokującego zdarzenia. Przy ul. Długiej w Żelechowie zderzyły się trzy samochody osobowe: seat, honda i volkswagen.  – Policjanci ustalili, że kierujący seatem zderzył się z hondą, a następnie uderzył w zaparkowanego volkswagena, był nietrzeźwy. Kierowca został przebadany alkomatem, a wynik to ponad dwa promile. W sprawie jest prowadzone postępowanie, policjanci wykonują czynności z jego udziałem – mówi w rozmowie z Super Expressem asp. szt. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Mimo tego, że w zdarzeniu nie było rannych, nie była to zwykła kolizja. Z nieoficjalnych ustaleń "Super Expressu" wynika, że seatem podróżował… wikariusz tamtejszej parafii. W mediach społecznościowych pojawiło się przerażająca wiadomość kobiety, która brała udział w zdarzeniu.

Ksiądz mógł zabić mnie, mojego syna i kierowcę drugiego auta. Tak jeździ nasz ksiądz, ksiądz, który uczy nasze dzieci jeździ pijany samochodem. Jeszcze chciał uciec z miejsca wypadku. Przestraszony, po zabraniu kluczyków, bezczelnie przesiadł się na miejsce pasażera – czytamy.

Rozmawialiśmy z jednym z księży z Parafii w Ojrzanowie. Na pytanie dotyczące kolizji z udziałem wikariusza usłyszeliśmy krótko: – Być może słyszałem o takim zdarzeniu, jednak nie mogę wypowiadać się na ten temat bez pozwolenia od kurii.

Sonda
Czy pijany ksiądz powinien zostać dożywotnio wydalony ze stanu duchownego?