Szaleńczy rajd pijanego kierowcy ulicami Warszawy. 44-latek wjechał w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy

i

Autor: CANVA/UNSPLASH Szaleńczy rajd pijanego kierowcy ulicami Warszawy. 44-latek wjechał w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy

HUKNĄŁ W ZAPARKOWANE POJAZDY

Szaleńczy rajd pijanego kierowcy ulicami Warszawy. 44-latek wjechał w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy

2022-08-27 11:31

Będący w czasie wolnym od służby policjant zatrzymał pijanego kierowcę. Kierujący czarnym chrystlerem wjechał w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy. Wszystko miało miejsce przy skrzyżowaniu ul. Niskiej i Smoczej na warszawskiej Woli. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Wydmuchał prawie 2,5 promila.

Pijany kierowca zatrzymany przez policjanta po służbie

Posterunkowy, będący w czasie wolnym od służby, zauważył, jak kierujący czarnym chrystlerem mężczyzna uderzył w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy. Oberwała toyota i mazda. Auta były zaparkowane przy skrzyżowaniu ul. Niskiej i Smoczej na warszawskiej Woli.

Funkcjonariusz, podejrzewając, że mężczyzna siedzący za kierownicą może być pod wpływem alkoholu, wyszedł na ulicę i okazując legitymację służbową, zatrzymał kierowcę – przekazała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

ZOBACZ TEŻ: Pijany holował pijanego. To nie było jedyne przewinienie kierowców

Po otwarciu drzwi pojazdu podejrzanego kierowcy okazało się, że od 44-latka była wyczuwalna silna woń alkoholu. Mężczyzna nie był również w stanie odpowiadać na podstawowe i bardzo proste pytania zadawane mu przez policjanta. Próbował natomiast ruszyć w dalszą drogę.

Został zatrzymany, wydmuchał 2,5 promila

Policjant, który legitymował 44-latka, uniemożliwił mężczyźnie ucieczkę z miejsca zdarzenia, wyjmując pijanemu kluczyki ze stacyjki. – Zdarzenie zostało zgłoszone na numer alarmowy – dodała Adamus.

CZYTAJ: Zawodowy taksówkarz był kompletnie pijany. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie

Na miejscu niemalże natychmiast pojawił się patrol ruchu drogowego. Policjanci sprawdzili trzeźwość 44-latka. Badanie wykazało, że mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany.

Pijany kierowca zaproponował łapówkę. Wszystko się nagrało!
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki