Szaleńczy rajd pijanego kierowcy ulicami Warszawy. 44-latek wjechał w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy

i

Autor: CANVA/UNSPLASH Szaleńczy rajd pijanego kierowcy ulicami Warszawy. 44-latek wjechał w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy

HUKNĄŁ W ZAPARKOWANE POJAZDY

Szaleńczy rajd pijanego kierowcy ulicami Warszawy. 44-latek wjechał w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy

2022-08-27 11:31

Będący w czasie wolnym od służby policjant zatrzymał pijanego kierowcę. Kierujący czarnym chrystlerem wjechał w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy. Wszystko miało miejsce przy skrzyżowaniu ul. Niskiej i Smoczej na warszawskiej Woli. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Wydmuchał prawie 2,5 promila.

Pijany kierowca zatrzymany przez policjanta po służbie

Posterunkowy, będący w czasie wolnym od służby, zauważył, jak kierujący czarnym chrystlerem mężczyzna uderzył w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy. Oberwała toyota i mazda. Auta były zaparkowane przy skrzyżowaniu ul. Niskiej i Smoczej na warszawskiej Woli.

Funkcjonariusz, podejrzewając, że mężczyzna siedzący za kierownicą może być pod wpływem alkoholu, wyszedł na ulicę i okazując legitymację służbową, zatrzymał kierowcę – przekazała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

ZOBACZ TEŻ: Pijany holował pijanego. To nie było jedyne przewinienie kierowców

Po otwarciu drzwi pojazdu podejrzanego kierowcy okazało się, że od 44-latka była wyczuwalna silna woń alkoholu. Mężczyzna nie był również w stanie odpowiadać na podstawowe i bardzo proste pytania zadawane mu przez policjanta. Próbował natomiast ruszyć w dalszą drogę.

Został zatrzymany, wydmuchał 2,5 promila

Policjant, który legitymował 44-latka, uniemożliwił mężczyźnie ucieczkę z miejsca zdarzenia, wyjmując pijanemu kluczyki ze stacyjki. – Zdarzenie zostało zgłoszone na numer alarmowy – dodała Adamus.

CZYTAJ: Zawodowy taksówkarz był kompletnie pijany. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie

Na miejscu niemalże natychmiast pojawił się patrol ruchu drogowego. Policjanci sprawdzili trzeźwość 44-latka. Badanie wykazało, że mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany.

Pijany kierowca zaproponował łapówkę. Wszystko się nagrało!
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają