Holowanie

i

Autor: shutterstock

Pijany holował pijanego. To nie było jedyne przewinienie kierowców

2022-05-11 21:43

Takie zachowanie nie mogło skończyć się dobrze da kierowców. We wtorek, 10 maja, po godz. 16 dwaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli. Szybko wyszło na jaw, że 41-letni kierowca skody, holujący opla, był pijany. W identycznym stanie znajdował się 32-letni kierowca holowanego auta. To jednak nie było jedyne przewinienie, którego dopuścili się kierowcy.

Było po godz. 16, gdy patrolujący teren gminy Nasielsk policjanci, otrzymali zgłoszenie o dwóch holujących się autach, których kierujący mogą być pijani. - Mundurowi natychmiast udali się do miejscowości Mazewo Dworskie, gdzie na drodze zauważyli holujące się pojazdy - opla z wybitymi szybami oraz skodę. Policjanci zatrzymali kierujących pojazdami do kontroli – przekazała asp. sztab. Joanna Wielocha z nowodworskiej policji.

Podczas kontroli przypuszczenia osoby zgłaszającej niebezpieczną sytuację na drodze potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że 41-letni kierowca skody był pijany. Wydmuchał 1,88 promila alkoholu. Jakby tego było mało, mieszkaniec gminy Sochocin posiadał wydany przez Sąd Rejonowy w Płońsku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych! Mimo to wsiadł za kółko i jeszcze holował opla.

Kierowca holowanego auta również nie chuchał miętą. Podczas badania stanu trzeźwości 32- latek z gminy Nowe Miasto wydmuchał 1,95 promila alkoholu. On z kolei w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

- Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości 32-latkowi grozi do 2 lat więzienia. Ponadto, za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, od 1 stycznia 2022 r. kierowany jest wniosek do sądu, gdzie orzekana jest grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów - przekazała asp. sztab. Joanna Wielocha. - 41-latkowi natomiast, grozi do 5 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i kierowanie autem w stanie nietrzeźwości - dodała policjantka.

Przebudowa ronda Dmowskiego
Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany