Pijany jak bela zajeżdżał innym drogę wielką ciężarówką. Ledwo stał na nogach   Dzięki

i

Autor: Tadeusz Mróz Pijany jak bela zajeżdżał innym drogę wielką ciężarówką. Ledwo stał na nogach Dzięki

Pijany jak bela zajeżdżał innym drogę wielką ciężarówką. Ledwo stał na nogach

2022-05-27 15:29

Ta sytuacja mogła skończyć się tragicznie. Grzegorz, kierowca wielkiej ciężarówki z naczepą, jechał z Grodziska Mazowieckiego w stronę Warszawy odbijając pojazd od krawężnika do krawężnika. Na szczęście inni uczestnicy ruchu zaalarmowali policję, która zatrzymała ledwo trzymającego się na nogach mężczyznę. Wydmuchał aż 3,2 promila.

W czwartek, 26 maja, kierowca wielkiej ciężarówki siał grozę na trasie ekspresowej S8. Około godziny 21.00 do policjantów z Grodziska Maz. i Warszawy zaczęły spływać zgłoszenia dotyczące tira, który jechał slalomem. - Przypadkowa osoba zgłosiła, że kierowca pojazdu z naczepą zajeżdża innym drogę – powiedziała „Super Expressowi” podinsp. Elwira Kozłowska z komendy rejonowej policji na Żoliborzu. Policjanci ruszyli na poszukiwania ciężarówki, jednak początkowo nie udało im się jej znaleźć. Gdy kierowca dojechał aż na wysokość ul. Mickiewicza, na warszawskim odcinku S8, wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące pijanego kierowcy tira. Wtedy już się udało. - Policjanci z Grodziska Mazowieckiego około godziny 21.20 zatrzymali kierowcę – dodała policjantka z Żoliborza.

Problem z badaniem alkomatem

Pan Grzegorz, kierowca ciężarówki przez długi czas nie wyrażał zgody na przebadanie się alkomatem. Opierał się policjantom mimo to, że musiał co chwilę siadać, bo nie mógł utrzymać się na własnych nogach. W końcu jednak się udało… - badanie kierowcy alkomatem wykazało 3,2 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany – podsumowała Elwira Kozłowska.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZROBIONE PODCZAS ZATRZYMANIA PIJANEGO KIEROWCY:

Sonda
Czy kary za jazdę samochodem po alkoholu powinny być wyższe?
Przy Balatonie zielono! Posadzono drzewa i ogrody deszczowe
Nasi Partnerzy polecają