To mogło skończyć się tragedią! Pijani rodzice zajmowali się swoimi malutkimi dziećmi!

i

Autor: SHUTTERSTOCK Zdjęcie ilustracyjne

Mogło skończyć się tragedią! Pijani rodzice zajmowali się swoimi malutkimi dziećmi!

2022-05-26 19:56

Legionowscy policjanci podjęli interwencję w jednym z mieszkań na terenie Jabłonny. Z pierwszych informacji, które otrzymali funkcjonariusze, wynikało, że pijani rodzice opiekują się swoimi dziećmi. Po dotarciu na miejsce niestety potwierdziło się to. Okazało się, że matka miała 2,5 promila alkoholu w organizmie, ojciec blisko 2. Para odpowie teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Dyżurny jabłonowskiego komisariatu otrzymał wezwanie, z którego wynikało, że najprawdopodobniej w jednym z mieszkań, pijani rodzice sprawują opiekę nad swoimi dziećmi. – Mundurowi skierowani na miejsce potwierdzili to zgłoszenie. Badanie alkomatem wykazało, że 35-letnia matka miała 2,5 promila alkoholu w organizmie, a 39-letni ojciec, blisko 2 – przekazała podkom. Jusyna Stopińska z legionowskiej policji.

Rodzice sprawowali opiekę nad 7-letnim chłopcem i jego 7-miesięcznym braciszkiem. Z uwagi na stan nietrzeźwości mamy i taty, dzieci zostały przetransportowane do placówki opiekuńczej.

Nieodpowiedzialni rodzice zostali zatrzymani, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty narażenia swoich dzieci na niebezpieczeństwo.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Horror na S8. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Wydmuchał prawie 3 promile

– Za takie zachowanie grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności – dodała policjantka.

Nieodpowiedzialność rodziców często bywa przyczyną dramatu, jaki przeżywa ich dziecko. Najmłodsi nie potrafią się sami obronić przed zagrożeniami, na jakie wystawiają je lekkomyślni i niedojrzali rodzice. Dlatego tak ważne jest to, by osoby będące świadkami krzywdy, jaka dzieje się dziecku, reagowały. Jeden telefon – nawet anonimowy – wykonany pod numer alarmowy 112, może realnie przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się maluch, a nawet ocalić jego życie i zdrowie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Horror na POW. Obywatelskie zatrzymanie drogowego szaleńca. Wynik na alkomacie poraża

Galeria poniżej: Ostatnie pożegnanie Tomasza, który zginął rozjechany przez szaleńca pod Tarczynem

"Nasz najukochańszy Tomaszek". Ostatnie pożegnanie rowerzysty rozjechanego pod Tarczynem
Sonda
Kara dla pijanych rodziców. Czy powinni być oni surowiej karani?
Nasi Partnerzy polecają