Pijany dziadek jeździł z 5-letnim wnuczkiem! 61-latek wydmuchał prawie 1,5 promila alkoholu

i

Autor: Shutterstock Pijany dziadek jeździł z 5-letnim wnuczkiem! 61-latek wydmuchał prawie 1,5 promila alkoholu

SZOK!

Pijany dziadek jeździł z 5-letnim wnuczkiem! 61-latek wydmuchał prawie 1,5 promila alkoholu

2023-03-14 18:06

Bez uprawnień, z 5-latkiem na siedzeniu i po promilach. Nieodpowiedzialny dziadek przeszedł samego siebie. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Wyczuli alkohol i natychmiast zareagowali. Na szczęście sytuacja nie zakończyła się wypadkiem, do którego mogło dojść przy stanie 61-latka! Dziadek stanie teraz przed sądem.

Płońsk. Pijany dziadek woził 5-latka po mieście. 61-latek stanie przed sądem

W poniedziałek chwile przed godziną 13 zatrzymano 61-letniego mężczyznę. Na lokalnej drodze w Polesiu (pow. płoński) policjanci kontrolowali kierowcę osobowego peugeota. Zatrzymany nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy i na siedzeniu pasażer, bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, przewoził 5-letniego wnuczka!

Od siedzącego za kierownicą mężczyzny funkcjonariusze wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości 61-latka wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mundurowi ustalili, że mieszkaniec gminy Baboszewo nie posiada wymaganej kategorii uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód przekazali znajomemu 61-latka, który przyjechał na miejsce – przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z płońskiej policji.

Zatrzymany 61-latek wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością! Za jazdę na podwójnym gazie, bez uprawnień oraz przewożenie dziecka niezgodnie z przepisami odpowie przed sądem.

Dziecko do momentu przyjazdu rodziców trafiło pod opiekę sąsiada.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?