Szok!

Pijany kierowca autobusu miejskiego w Warszawie! Wydmuchał pół promila

2023-02-01 17:09

Pijany kierowca autobusu w Warszawie! Do sytuacji doszło w środę (1 lutego) na pętli Podgrodzie na warszawskim Bródnie. Na popołudniową zmianę jeden z kierowców przyszedł w stanie, który wzbudził podejrzenie innych pracowników. Na miejsce wezwali policję. Okazało się, że pracownik wydmuchał ponad pół promila.

Warszawa. Pijany kierowca autobusu. Interweniowała policja

Policjanci potwierdzili uzyskane przez nas informacje. - O godzinie 14 w mężczyzna stawił się w miejscu pracy. Jego stan wzbudził obawy innych pracowników, którzy zawiadomili policję. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zbadali kierowcę alkomatem. – powiedział Piotr Krat ze stołecznej policji. Jak dodał, pracownik nie zdążył wsiąść za kierownicę autobusu miejskiego. Z nieoficjalnych ustaleń „Super Expressu” wynika, że pijany miał tłumaczyć się zażyciem rano kropli żołądkowych. Na razie nie wiemy jakie konsekwencje zostaną wobec niego wyciągnięte. Prawdopodobnie jednak grozi mu dyscyplinarne zwolnienie w związku z rygorystyczną polityką firmy w takich przypadkach.

Wypadek autobusu. Zaostrzone wymogi bezpieczeństwa

Szczególnie na kwestię bezpieczeństwa zwrócono uwagę po katastrofie autobusu na moście Grota. Tomasz U. kierując pod wpływem amfetaminy roztrzaskał autobus spadając z dużej wysokości. Śmierć poniosła wtedy jedna osoba, a rannych zostało 22. Sąd skazał kierowcę na 7 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany