Nowe fakty

Pijana dyrektorka z Ursynowa zwolniona ze szkoły. To nie koniec, czekają ją inne konsekwencje

2024-07-10 16:04

Nowe fakty w sprawie pijanej dyrektor szkoły podstawowej. Kobieta prowadziła lekcję pod wpływem alkoholu, interweniowała policja. Została zwolniona ze stanowiska, ale to nie koniec konsekwencji, jakie mogą ją spotkać. Trwa postępowanie dyscyplinarne. Sprawę bada też policja.

Pijana dyrektorka z Ursynowa zwolniona ze szkoły. To nie koniec, czekają ją inne konsekwencje

O sprawie informowaliśmy na łamach „Super Expressu” w czerwcu. Pierwszy o sprawie poinformował wtedy portal haloursynow.pl. Jedna z nauczycielek została przyłapana na prowadzeniu lekcji po pijaku. Wkrótce okazało się, że to Alicja P., dyrektorka placówki. Sprawę potwierdziła nam policja. - Dostaliśmy zgłoszenie, że dyrektor szkoły prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Policjanci przyjechali na miejsce. Kobieta została poddana badaniu alkomatem. Urządzenie wykazało, że pani znajduje się w stanie nietrzeźwości. Zarządzanie szkołą przejął wicedyrektor, a wobec dyrektora prowadzone jest postępowanie przez nas o wykroczenie z art. 70 kodeksu wykroczeń - powiedziała nam podkom. Ewa Kołdys.

Teraz dyrektor straciła posadę. Od początku lipca placówką kieruje dotychczasowa wicedyrektor Monika Strublewska. Wobec nietrzeźwej dyrektor policja wszczęła postępowanie. Sąd może skazać ją na grzywnę lub areszt. Sprawę bada też mazowiecki rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli. Komisja orzeknie jak zostanie ukarana Alicja P. Możliwa jest nagana, dyscyplinarne zwolnienie, zakaz pracy na 3 lata lub wydalenie z zawodu.

QUIZ z wiedzy podstawowej. Czy znasz numery alarmowe? 11/11 obowiązkiem każdego!

Pytanie 1 z 11
1. Na początek coś prostego: Numer na Państwową Straż Pożarną, to:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki