Pijany i bez prawa jazdy szarżował mazdą po Pruszkowie. Rajd zakończył na latarni, w aucie otwarte puszki z piwem

i

Autor: KPP w Pruszkowie Pijany i bez prawa jazdy szarżował mazdą po Pruszkowie. Rajd zakończył na latarni, w aucie otwarte puszki z piwem

Wiózł dwóch pasażerów

Pijany i bez prawa jazdy szarżował mazdą po Pruszkowie. Rajd zakończył na latarni, w aucie otwarte puszki z piwem

2022-12-05 11:54

Pijany 22-latek szarżował mazdą po Pruszkowie. Na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Daleko jednak nie odjechał, ponieważ swoją podróż zakończył na pobliskiej latarni. Jak się okazało młody mężczyzna nie miał prawa jazdy, a jego auto aktualnych badań technicznych. Kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijany 22-latek za kółkiem

W niedzielę rano, 4 grudnia, pruszkowscy policjanci zostali skierowani na ul. Andrzeja, gdzie saabem miał poruszać się nietrzeźwy kierujący. Zamiast saaba mundurowi zauważyli, jak kierujący mazdą na widok radiowozu szybko odjechał w kierunku ulicy Cyklistów. Daleko jednak nie uciekł. Wjeżdżając na parking uderzył w latarnię. Na szczęście ani kierujący ani jego dwóch pasażerów nie ucierpieli.

- Zachowanie 22-letniego kierowcy szybko się wyjaśniło, kiedy mundurowi ujawnili w samochodzie otwarte puszki z piwem. Mężczyzna przyznał, że spożywał alkohol - poinformowała kom. Karolina Kańka z policji w Pruszkowie.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do komendy na badanie, które wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Pijany i bez prawa jazdy

Sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało, że 22-latek nie miał prawa jazdy. Co więcej, jego auto nie posiadało aktualnych badań technicznych.

- Za popełnione wykroczenia skierowany zostanie wniosek do sądu, a za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zatrzymany usłyszy zarzuty - przekazał kom. Karolina Kańka.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 22-latkowi grozi kara do 2 lat więzienia. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany