kajdanki

i

Autor: Pixabay

TYP NIEPOKORNY

Pruszków. Kradł alkohol, płacił cudzą kartą, był poszukiwany. 24-latek wyskoczył z okna prosto w ręce policjantów

2022-11-26 16:06

Co za kartoteka! Niepokorny 24-latek ukradł 32 butelki markowego alkoholu za ponad 3,5 tys. zł, płacił za zakupy kradzioną kartą płatniczą, a na dodatek robił to będąc poszukiwanym przez policję. Swoje poczynania skończył w ramionach funkcjonariuszy – wyskoczył z okna prosto w ręce w mundurowych, gdy próbował uciekać podczas próby zatrzymania.

Kradł alkohol, płacił cudzą kartą, był poszukiwany. 24-latek w rękach policji

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia z dwóch supermarketów w Pruszkowie, których pracownicy powiadomili pruszkowską komendę o kradzieżach w sklepach. Chodziło o markowe, drogie alkohole - łącznie z marketów wyniesiono 32 butelki z procentowym trunkiem za ponad 3,5 tys. zł. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy wnikliwie analizowali każdy szczegół sprawy, co umożliwiło im ustalenie mężczyzny podejrzewanego o te kradzieże. W poniedziałek, 21 listopada, policjanci postanowili zapukać do jego drzwi - niestety, nikt im nie otwierał i wydawało się, że w środku jest pusto. Jakież było zdziwienie policjantów, gdy nagle z jednego z okien mieszkania wyskoczył... poszukiwany 24-latek! Mężczyzna wpadł prosto w ręce funkcjonariuszy, którzy zabezpieczali teren wokół domu. Po zatrzymani i przewiezieniu do komendy okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez pruszkowski sąd do odbycia kary 4 miesięcy i 49 dni pozbawienia wolności. 24-latek poszukiwany był także przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie za korzystanie z cudzej karty płatniczej.

Policja o zatrzymaniu niepokornego złodzieja

- Dochodzeniocwcy z Pruszkowa przedstawili zatrzymanemu 6 zarzutów kradzieży, do których się przyznał. Następnie czynności procesowe z podejrzanym wykonali policjanci z Piastowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty za czyny popełnione w czerwcu tego roku, gdzie przez dwa dni robił kilkanaście razy zakupy, płacąc cudzą kartą. Pokrzywdzony stracił wówczas ponad 600 złotych. 24-latek usłyszał 6 zarzutów włamania się na konto pokrzywdzonego przy użyciu jego karty. Po czynnościach podejrzany został, zgodnie z dyspozycją Sądu Rejonowego w Pruszkowie, umieszczony w zakładzie penitencjarnym. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia, za kradzież z włamaniem do 10 lat. Postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie - podsumowuje kom. Karolina Kańka z policji w Pruszkowie.

Sonda
Czy złodzieje powinni być karani surowiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają