Pijany jak bela zasnął za kółkiem. 58-latek siał spustoszenie na drodze pod Otwockiem

2021-11-26 12:40
Pijany jak bela zasnął za kółkiem. 58-latek siał spustoszenie na drodze pod Otwockiem
Autor: KPP w Otwocku Pijany jak bela zasnął za kółkiem. 58-latek siał spustoszenie na drodze pod Otwockiem

Szokujące zachowanie 58-letniego mieszkańca powiatu otwockiego woła o pomstę do nieba. Mężczyzna mimo tego, że był pijany w sztok, wsiadł za kierownice peugeota i siał spustoszenie na drodze. Rozwalił nie tylko swoje auto, ale również dwa inne. Co więcej, nie był nawet w stanie dmuchnąć w alkomat. Została mu pobrana krew do badań.

Osoby wsiadające za kierownicę "po kieliszku" zdają się zapominać, że takim zachowaniem stwarzają śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego. Mimo to pijanych kierowców nie brakuje.

W środę policjanci z otwockiej drogówki otrzymali zgłoszenie o kolizji, do której doszło na jednej z ulic w Kołbieli. Na miejscu okazało się, że sprawcą całego drogowego zamieszania jest pijany w sztok kierowca peugeota i to prawdziwy cud, że w zdarzeniu nikt nie został ranny.

- Mundurowi ustalili, że kierowca peugeota w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w zaparkowanego przy jezdni forda. To jednak nie był koniec, gdyż mężczyzna kontynuował swoją jazdę. Wracając na swój pas ruchu, nie utrzymał kierownicy i ponownie z niego zjechał, uderzając w jadące z naprzeciwka subaru, a następnie barierę energochłonną - przekazała mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej policji.

Kiedy do rozbitego peugeota podeszli policjanci, zauważyli, że 58-letni kierowca był w tak pijany, że w najlepsze spał za kierownicą. - Nie był nawet w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu, dlatego też została pobrana mu krew do analizy - poinformowała policjantka. Jak udało nam się ustalić, nie ma jeszcze wyników tych badań. Nie wiadomo więc ile promili alkoholu 58-latek miał we krwi.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do policyjnej celi. Odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i nawiązka w wysokości nie mniejszej niż 5000 zł.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Makabra na Woli w Warszawie. Dwie osoby zginęły rozjechane przez pociąg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE