Pilna ewakuacja szkoły podstawowej. Nieznana substancja przysłana w liście

i

Autor: Tadeusz Mróz Pilna ewakuacja szkoły podstawowej. Nieznana substancja przysłana w liście

Biały proszek w szkole

Pilna ewakuacja szkoły podstawowej. Nieznana substancja przysłana w liście

2024-02-09 16:32

Pilna ewakuacja szkoły podstawowej w Warszawie. W budynku przy ul. Bartniczej na Bródnie znalazła się substancja chemiczna nieznanego pochodzenia. Ktoś wysłał ją listem na adres szkoły. Dyrekcja zarządziła ewakuację. Na miejscu jest policja, straż pożarna i 6 pojazdów zabezpieczenia chemicznego. Ze szkoły ewakuowano 250 uczniów.

Pilna ewakuacja szkoły podstawowej. Nieznana substancja przysłana w liście

Dyrekcja zarządziła ewakuację po tym, jak do szkoły ktoś nadał list z białym proszkiem nieznanego pochodzenia. Na miejscu znajdują się trzy radiowozy, jednak policja nie udziela bliższych informacji. - Potwierdzam, jesteśmy na miejscu – przekazał lakonicznie w rozmowie z „Super Expressem” Jacek Wiśniewski z Komendy Stołecznej Policji.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, przesyłka została nadana do sekretariatu. Po jej otwarciu okazało się, że zawiera biały proszek. Personel szkoły od razu zawiadomił o tym służby, a kobieta, która miała styczność z kopertą została odizolowana. Uczniowie zostali ewakuowani z sal lekcyjnych do sali gimnastycznej.

Aktualizacja

Po godzinie 18 otrzymaliśmy nowe informacje. - Strażacy z zabezpieczenia chemicznego sprawdzili substancję. Stwierdzili, że nie stanowi ona zagrożenia - powiedział nam Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej. 

Sprawdź, czy możesz zostać strażakiem! Rozwiąż test!

Pytanie 1 z 5
Co powinien zrobić strażak po usłyszeniu sygnału akustycznego w aparacie powietrznym: