Pilne! Nowe obostrzenia już w tym tygodniu?! Rada Medyczna chce podziału na strefy. Czwarta fala koronawirusa

2021-09-27 10:56
Lockdown w Polsce
Autor: Pixaby

Nowe obostrzenia 2021 w Polsce. Czy w Polsce będą wprowadzone obostrzenia związane ze wzrostem zakażeń koronawirusem? Czwarta fala koronawirusa będzie wiązała się z wprowadzeniem obostrzeń? Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, rządowa Rada Medyczna rozważa wprowadzenie w Polsce stref czerwonej, żółtej i zielonej. Możliwe, że zapowiadane obostrzenia i restrykcje zostaną wprowadzone już w tym tygodniu.

Czwarta fala koronawirusa przyniesie ze sobą kolejne obostrzenia? Czy w Polsce ponownie będziemy mieli lockdown? Z informacji, do których dotarli dziennikarze RMF FM wynika, że kraj może kolejny raz zostać podzielony na trefy czerwoną, żółtą i zieloną. Kiedy do tego dojdzie? "Dyskusja o obostrzeniach ma rozpocząć się, gdy dziennie potwierdzanych będzie ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem" - czytamy na RMF FM. Taka zapowiedź miała paść ze strony ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Zdaniem epidemiologów taka sytuacja może nastąpić już w tym tygodniu.

Od początku czwartej fali najwyższy poziom zachorowań na koronawirusa był w czwartek, 23.09.2021. Tego dnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zakażenie potwierdzono u 974 osób.

Ważna! Przeczytaj: Koronawirus. Jakie obostrzenia będą od października? Niedzielski jasno

Nowe obostrzenia w Polsce. Czwarta fala koronawirusa

Reporter RMF FM Michał Dobrołowicz ustalił, że nowe obostrzenia związane z czwarta falą koronawirusa miałby dotyczyć "limitów dla niezaszczepionych, ograniczaniu zgromadzeń i imprez lub wprowadzeniu obowiązku noszenia maseczek na otwartym powietrzu" - czytamy na RMF FM. Obostrzenia wprowadzane miałby być, jak poprzednio, z podziałem na powiaty i strefy: czerwoną, żółtą i zieloną.

Zobacz koniecznie: Koronawirus w Polsce, 27 września: Ponad 400 zakażeń. Znamy nowe dane [27.09.2021]

Nowe obostrzenia w Polsce. Od kiedy będą obowiązywać?

Adam Niedzielski, minister zdrowia, poinformował od kiedy mają obowiązywać nowe obostrzenia związane z czwartą falą koronawirusa.

- Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie dotychczasowych restrykcji - informuje Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?
Koronawirus może uszkodzić słuch nieodwracalnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE