Pociągiem z Warszawy do Paryża? Uruchomią bezpośrednie połączenie „jeżdżącymi hotelami”

2021-11-29 6:34
pociąg pkp
Autor: Pixabay.com

Polskie Koleje Państwowe ogłosiły, że pracują nad bezpośrednim połączeniem kolejowym na linii Warszawa – Paryż. Dzięki temu ma powstać alternatywa dla podróży samolotem. Jak podaje „Rynek Kolejowy”, wszystko w związku z realizacją planów budowania nowych połączeń międzynarodowych. Kiedy do stolicy Francji odjedzie z Warszawy pierwszy pociąg?

Warszawiacy będą mogli zrezygnować z podróży samolotem i wybrać tańszą, komfortową opcję. Pociąg do Paryża ma otrzymać wygodne wagony sypialne, co powinno zachęcić podróżnych do wybrania tego środka transportu. - Pociągi nocne mają stać się „jeżdżącymi hotelami” – twierdzi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity. Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, że już od 12 grudnia z Warszawy będzie można się dostać pociągiem do nowych miejsc w Europie, m.in. Pragi czy Berlina. PKP Intercity uruchamia nowe linie zgodnie z umową z ministerstwem. Resort chwali się, że do 2030 roku przeznaczy na transport kolejowy aż 21 miliardów złotych.

Skąd pomysł na inwestowanie tak olbrzymich pieniędzy w pociągi? - Kolej jest coraz bardziej atrakcyjna względem transportu lotniczego. To nie tylko wygoda i niższa cena, ale i dużo bardziej ekologiczny środek transportu – powiedział w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym”  Marek Chraniuk.

Gang okradający pasażerów pociągów rozbity

Kiedy pociągiem do Paryża?

PKP otwiera nowe połączenia we współpracy z zagranicznymi przewoźnikami. Według szefa PKP Intercity, pierwszy pociąg do Paryża może odjechać z Warszawy Centralnej już w 2023 roku. Obecnie prowadzone są na ten temat rozmowy z kolejami niemieckimi i francuskimi.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE