17-latek i 18-latka rozjechani przez pociąg na Woli. Podwójne samobójstwo?

2021-11-26 15:23
Makabra na torach na Woli. Nie żyje kobieta i mężczyzna
Autor: Tadeusz Mróz

W czwartkowe popołudnie na torach na Woli zginęło dwoje ludzi. Zostali śmiertelnie potrąceni przez pociąg TLK ZOSIA relacji Warszawa Wschodnia- Łódź Fabryczna. Maszynista nie miał najmniejszych szans, by w porę wyhamować skład. Dodatkowo serce rozdziera fakt, że na torach życie stracili młodzi ludzie, którzy dopiero wkraczali w dorosłość.

Tragedia miała miejsce na Woli w czwartek, 25 listopada. Po godz. 17 pociąg TLK ZOSIA jadący z Warszawy Wschodniej w kierunku Łodzi Fabrycznej potrącił dwie osoby, które z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn wtargnęły na tory w miejscu niedozwolonym.

- Do wypadku doszło na wysokości ul. Dalibora w rejonie Lasku na Kole. Pociąg potrącił dwie osoby. Obie nie przeżyły wypadku - potwierdził w czwartek Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji..

Na miejscu makabry błyskawicznie zjawiły się służby. Policyjni technicy zabezpieczyli teren. Przyjechał również prokurator. Na czas działań służb tory były nieprzejezdne. Pociągi dalekobieżne kierowane były na trasy objazdowe, co powodowało duże opóźnienia i utrudnienia dla pasażerów.

W piątek st. asp. Artur Wojdat z Komisariatu Kolejowego Policji przekazał w rozmowie z nami wstrząsające ustalenia. Jak się okazało, na torach tragiczną śmiercią zginęła dwójka nastolatków. - Dziewczyna miała 18 lat. Chłopak 17 lat - poinformował st. asp. Wojdat.

Sprawą szokującej śmierci młodych ludzi zajmie się teraz prokuratura. Dopiero szczegółowe śledztwo wyjaśni, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy niestety kolejna w ostatnich dniach udana próba samobójcza.

Każdy może przyczynić się do zapobiegania samobójstwom. Pamiętaj, jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do osób oraz instytucji pomocowych takich jak: psycholog, psychiatra, telefon zaufania 116 123, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego. Więcej informacji i spis organizacji pomocowych znajdziesz TUTAJ.

Sonda
Czy zgodziłbyś się na pobranie twoich narządów do przeszczepów w razie śmierci?
Makabra na Woli w Warszawie. Dwie osoby zginęły rozjechane przez pociąg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE