Warszawa, korek, ruch samochodowy, centrum, palma, rondo de gaulle'a

i

Autor: Marcin Smulczyński

Pod palmą na rondzie de Gaulle'a zasadzili kapustę

2016-09-28 11:23

Ponad 2 tys. roślin zasadził Zarząd Oczyszczania Miasta na kwietniku na rondzie de Gaulle'a. Pelargonie, które rosły tam dotychczas, zastąpi... kapusta ozdobna, z liśćmi wybarwionymi na biało i na czerwono.

„Letnie santoliny nadal wyglądają świetnie, dlatego - po drobnym strzyżeniu – zostają" - poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta. Jednak kapusta pod palmą to dość egzotyczne zestawienie. Skąd ten pomysł?

- Chcemy, by w Warszawie można było podziwiać jak najbardziej zróżnicowane kwiaty – mówi rzeczniczka Ratusza Agnieszka Kłąb. - Dlatego sięgamy również po rośliny, które na co dzień nie kojarzą się z ozdobami, ale dają naprawdę ładny efekt wizualny.

Kapusta pojawiła się również na Krakowskim Przedmieściu. Zarząd Oczyszczania Miasta posadził tam kilka dni temu ok. 2 tys. różowych i fioletowych wrzosów, mrozów oraz kapusty ozdobnej z czerwonym wybarwieniem liści.

Jak zapowiadają urzędnicy, tej jesieni planują ozdobić stolicę 25 tysiącami kwiatów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE