Pseudokibic z Białegostoku podejrzany o podpalenie mieszkania podczas Marszu Niepodległości

i

Autor: Materiały policji / reprod. T. Matuszkiewicz / Super Express

Podpalacz z Marszu Niepodległości usłyszał zarzuty! Sprawdź czy się do nich przyznał [WIDEO, GALERIA]

2020-11-15 15:41

W piątek w Białymstoku policjanci zatrzymali podejrzanego pseudokibica, który miał doprowadzić do podpalenia mieszkania artysty Stefana Okołowicza. W sobotę został przewieziony do Warszawy, a w niedzielę usłyszał zarzuty. 36-latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Tożsamość mężczyzny udało się ustalić m.in. dzięki nagraniom monitoringu i współpracy policjantów z Warszawy i Białegostoku. Podejrzewanym jest 36-latek z Białegostoku powiązany ze środowiskiem pseudokibiców. Mężczyzna w przeszłości był notowany, m.in. w związku z udziałem w bójkach, niszczeniu mienia, a także naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.

Podpalił mieszkanie podczas Marszu Niepodległości? Zatrzymano podejrzewanego mężczyznę [WIDEO]

- Zatrzymany usłyszał zarzut spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa powstania zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu conajmniej kilkunastu osób, oraz uszkodzenia mienia należącego do pokrzywdzonych. Zostało to zakwalifikowane jako występek o charakterze chuligańskim - przekazała „Super Expressowi” rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. 

Oni zaatakowali policjantów. Nie popuszczą, aż ich złapią [WIDEO, GALERIA]

Za zarzucane mężczyźnie czyny grozi do 8 lat więzienia. Jak twierdzi prokurator zatrzymany do niczego się jednak nie przyznał. - Złożył obszerne wyjaśnienia, których treść jest objęta tajemnicą - dodała Aleksandra Skrzyniarz. 

PILNE! Policyjny pościg w Warszawie! Kierowca nie chciał zatrzymać się do kontroli

Po wykonaniu czynności procesowych prokurator zdecydował o skierowaniu wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące. Jeszcze w niedzielę odbyło się posiedzenie aresztowe, na którym sąd podjąć decyzję, że zatrzymany zostanie umieszczony w areszcie. 

Dramat na Białołęce! Rozpędzony wariat zmiótł maleństwo z ulicy! Ciało uderzyło o autobus!

Podejrzany o podpalenie mieszkania podczas Marszu Niepodległości zatrzymany. To mieszkaniec Białegostoku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE