Podpalenie w centrum Warszawy. 26-latek zatrzymany, wszystko nagrały kamery [WIDEO]

i

Autor: KRP I - Śródmieście Podpalenie w centrum Warszawy. 26-latek zatrzymany, wszystko nagrały kamery [WIDEO]

Ogromne straty

Rzucił koktajlem Mołotowa w centrum Warszawy. Wszystko nagrały kamery. Wielki ogień

2023-01-03 7:58

Do pożaru doszło w nocy "na patelni". Młody mężczyzna wyjął z plecaka przygotowany przez siebie wcześniej koktajl Mołotowa i rzucił nim w biletomat stojący na patio stacji metra Centrum. Buchnęły płomienie, a podpalacz ruszył do ucieczki. 26-latek nie wiedział, że jego haniebny wyczyn nagrał świadek zdarzenia oraz kamery monitoringu. Został zatrzymany.

Podpalenie w centrum Warszawy

- Do podpalenia biletomatu doszło około trzeciej w nocy na patio stacji metra centrum. Mężczyzna wyjął z plecaka przygotowany przez siebie wcześniej koktajl Mołotowa, podszedł do urządzenia, podpalił szmaciany lont i rzucił butelkę w kierunku biletomatu - przekazał podinsp. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Urządzenie błyskawicznie stanęło w płomieniach, a 26-letni podpalacz pospiesznym krokiem zaczął oddalać się z miejsca przestępstwa. Nie wiedział, że jego "wyczyn" został nagrany. - O tym, co się stało, śródmiejskich wywiadowców powiadomił przypadkowy świadek, który nagrał także telefonem całe zdarzenie. Zarejestrowały je także kamery miejskiego monitoringu - wyjaśnił poinsp. Szumiata.

Podpalacz zatrzymany

Policjanci znali wygląd mężczyzny i kierunek jego ucieczki. Ruszyli więc w pościg za młodym podpalaczem. 26-latek widząc depczących mu po piętach funkcjonariuszy, nie reagował na ich polecenia, by się zatrzymać. Ucieczka na nic się jednak zdała. Policjanci dogonili 26-latka, obezwładnili go i zatrzymali.

Młody mężczyzna podpaleniem biletomatu "na patelni" spowodował straty na ponad 1500 złotych. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia w związku z czynem chuligańskim. Do wszystkiego się przyznał. - Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące - przekazał podinsp. Robert Szumiata.

Podpalenie w centrum Warszawy. 26-latek zatrzymany, wszystko nagrały kamery [WIDEO]

i

Autor: KRP I - Śródmieście Podpalenie w centrum Warszawy. 26-latek zatrzymany, wszystko nagrały kamery [WIDEO]
Podpalił biletomat w centrum Warszawy. Rzucił w maszynę koktajlem Mołotowa
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Nasi Partnerzy polecają