Pogoda na dzisiaj, 30 lipca. Prognoza pogody na piątek dla Warszawy [30.07.2021]

2021-07-30 8:58
Pogoda na jutro, 30 lipca. Prognoza pogody na piątek dla Warszawy [30.07.2021]
Autor: Pixabay Pogoda na jutro, 30 lipca

Prognoza pogody na dzisiaj, 30 lipca dla Warszawy. Synoptycy, którzy przygotowali prognozę pogody na piątek, 29.07.2021, informują, że mieszkańców stolicy czeka kolejny słoneczny dzień. Termometry w ciągu dnia będą wskazywały 26°C. Z pewnością podczas piątkowych spacerów przydadzą się okulary przeciwsłoneczne. Zachmurzenie będzie niewielkie. Prognoza pogody na dzisiaj, 30 lipca.

Prognoza pogody na 30 lipca dla Warszawy

Synoptycy informują, że piątek w Warszawie będzie bardzo ciepło. Termometry w ciągu dnia będą wskazywały 26°C, jednak temperatura odczuwalna będzie nieco wyższa. W nocy zaś temperatura spadnie do 16°C. Słońce wzejdzie o godz. 4:53, a za horyzontem schowa się o godz. 20:31. Zachmurzenie w piątek będzie niewielkie. Podczas spacerów z pewnością przydadzą się okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem i nakrycie głowy. Na piątek, 29 lipca, synoptycy nie przewidują opadów ani gwałtownych burz. Warszawiacy będą mogli odpocząć od ulewnych deszczy i spędzić wolny czas na łonie natury.

Słaby zachodni wiatr będzie wiał z prędkością 23 km/h. W porywach może on osiągać prędkość nawet 45 km/h. Ciśnienie w Warszawie wynosić będzie w piątek 1010 hPa. Biomet niestety znów będzie niekorzystny.

Jak podawał na początku tygodnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej: "Rozpoczęty tydzień to ponownie dynamiczne zmiany w pogodzie. Przed nami ciepłe noce, podczas których temperatura miejscami nie spadnie poniżej 18°C, powrót upałów, ale również intensywnych opadów deszczu oraz burz". Piątek w stolicy zapowiada się bardzo słonecznie. Warto jednak mieć na uwadze, że pogoda potrafi być nieprzewidywalna. Miejmy jednak nadzieję, że przewidywania meteorologów tym razem się sprawdzą, i początek weekendu rozpocznie się bez gwałtownych burz i ulewnych deszczy w stolicy.

Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE