Pogoda w Polsce. Czy jest szansa na trochę więcej słońca?

Pogoda PL 20 10
Autor: Redakcja SE

Jakiej pogody możemy się spodziewać w Polsce dzisiejszego dnia? Synoptycy mają dobre wieści. Sprawdź czy potrzebny będzie parasol.

Wtorek i kolejne dni na szczęście powinny pozostać pogodne. W ciągu tygodnia powinna napływać z południa cieplejsza masa powietrza. Jednak jak będzie to wyglądało dziś? Na Śląsku i ogólnie w południowej części naszego kraju możemy spodziewać się dużej ilości słońca. Pamiętajmy jednak, że mamy okres jesienny, duża wilgoć sprzyja powstawaniu zachmurzeniom i zamgleniom. O poranku mgły mogą ograniczać widoczność nawet do około 100-200 metrów. Więc poranek może być szczególnie niebezpieczny dla kierowców. Mogą pojawiać się też mżawki, które spowodują, że na drodze będzie ślisko. Z godziny na godzinę jednak sytuacja się poprawia. Temperatura rośnie. Dziś maksymalnie na termometrach zobaczymy 16 stopni we Wrocławiu. Najchłodniej będzie w rejonach północno-wschodnich. Tam jedynie 10 stopni Celsjusza w ciągu dnia. 

Pogoda w Warszawie. Będzie szaro i ponuro?! [INFOGRAFIKA]

Wiatr dziś powinien być słaby lub umiarkowany jednak zimny. Może to potęgować uczucie chłodu. Warszawskie barometry wskażą dziś 1010 hPa.

Warszawa: Mieszkańcy Saskiej Kępy przerażeni. Boją się chodzić do tego sklepu bo...

Pogoda PL 20 10
Autor: Redakcja SE
Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital polowy dla „covidowych” pacjentów.