Pogoda w Warszawie w piątek. Gwałtowny atak zimy. Opady śniegu

2020-02-14 6:05 PIK
Burzowe chmury
Autor: Engin_Akyurt/cc0/pixabay Burza na Dolnym Śląsku

Jak mówi przysłowie "w marcu jak w garncu". Tymczasem opisana sytuacja pasuje do obecnej pogody, a mamy dopiero połowę lutego. I owa mieszanka raczej się nie zmieni przez najbliższe dni.

Piątek, 15 lutego, zacznie się od zimowych klimatów: temperatura w okolicach 0oC, padający deszczyk i wiatr. To nie jest przyjazna pogoda, szczególnie dla kierowców: przy porannym braku koncentracji łatwo wpaść w poślizg i zakończyć podróż w rowie lub na barierce. Dlatego apelujemy o ostrożną jazdę do pracy!

Im bliżej południa, tym pogoda będzie lepsza. Temperatura powoli zacznie wędrować w górę, a wiatr przycichnie. W efekcie koło godz. 13 termometr wskaże ok. 4oC, a temperatura odczuwalna będzie porównywalna a nawet wyższa!

Taka sytuacja utrzyma się przed 2-3 godziny. Później temperatura spadnie do ok. 2oC i tak już pozostanie do późnego wieczora. Ciśnienie również w ciągu całego dnia pozostanie na mniej więcej stałym poziomie oscylując wokół 1013 hPa. A nawet słaby wiatr wystarczy, by zapewnić Warszawie dobra jakość powietrza i poziom zanieczyszczeń sporo poniżej stanów alarmowych