Pogodowy armagedon nad Warszawą. Synoptycy nie mają złudzeń

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express, IMGW Pogodowy armagedon nad Warszawą. Synoptycy nie mają złudzeń

Pogodowy armagedon nad Warszawą. Synoptycy nie mają złudzeń, zaraz się zacznie

2022-02-18 20:36

Groźna pogoda nie dopuszcza. Dopiero co przez Mazowsze przeszły potężne wichury, a znów trzeba spodziewać się silnego wiatru. Synoptycy zapowiadają, że w nocy z piątku (18 lutego) na sobotę w Warszawie trzeba spodziewać się silnych wichrów. Mogą mieć prędkość w porywach nawet do 115 km/h! Taka pogoda szybko nie odpuści i cały weekend będzie stał pod znakiem wielkiej wichury.

W stolicy znowu będzie się działo. Meteorolodzy zapowiadają, że wichry zacząć dąć już w piątek (18 lutego) wieczorem. Silne podmuchy będą wyły całą noc, a w sobotę osiągną swoje apogeum. Ostrzeżenie drugie stopnia przed silnym wiatrem będzie obowiązywało od godziny 22:00 w piątek do niedzieli nad ranem. To jednak nie koniec. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega tez przed oblodzeniem i zamieciami śnieżnymi. Te mają pojawić się w poniedziałek (21 lutego).

Warszawę nawiedziły w lutym katastrofalne wichury. W czwartek (17 lutego) silny wiatr powalił w Lesie Kabackim około tysiąca drzew. Sytuacja jest na tyle groźna ,że władze miasta zabroniły mieszkańcom wchodzenia do lasu! Powalone konary przez wiele godzin blokowały tory kolejowe, paraliżując ruch w okolicach Otwocka. Na Mazowszu powalone drzewa zrywały linie energetyczne. Prawie 53 tysiące mieszkań było bez prądu. Strażacy dopiero co uporali się ze skutkami kataklizmu, a znów będą mieli pełne ręce roboty.

Wichury nad Warszawą

Stolica coraz częściej jest nawiedzana przez bardzo silne wiatry. Od początku 2022 roku do mieszkańców wiele razy przychodziły alerty SMS z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Pod koniec stycznia informowaliśmy o elewacji bloku, która runęła pod naporem wichury.

Wielka wichura zdemolowała Warszawę
Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE