Pogodowy armagedon pod Warszawą. Gradobicie, śnieg i wichura. Mieszkańcy są w szoku [ZDJĘCIA]

2021-04-08 14:50 Alicja Guz
Pogodowy armagedon pod Warszawą. Gradobicie, śnieg i wichura. Mieszkańcy są w szoku [ZDJĘCIA]
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Tej wiosny pogoda nie przestaje zaskakiwać. Jeszcze w lutym mieszkańcy Mazowsza żyli nadzieją, że po siarczystych mrozach przyjdzie ciepły marzec i kwiecień. Pogoda postanowiła jednak spłatać kilka figli. Po kilku słonecznych dniach przyszło drastyczne ochłodzenie. W nocy znów pojawiły się przymrozki, a w dzień pada śnieg i grad!

Znacie to powiedzenie: "Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata"? Tej wiosny sprawdza się w stu procentach. Pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. Gdy już zza chmur wyjrzy słońce i zrobi się przyjemnie ciepło, nagle pogoda płata figla. Sypie śnieg i grad! IMGW ostrzega przed przymrozkami, które utrzymują się już kolejny dzień.

NIE PRZEGAP: Maleńka Hania umierała w męczarniach. Poruszające pożegnanie dziewczynki. "Serce rozdziera rozpacz"

"Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -4°C, przy gruncie do -6°C. Temperatura maksymalna w dniach 07.04 i 08.04 od 5°C do 7°C" - informuje IMGW. Przez oblodzenie nocą na drogach i chodnikach zrobi się niebezpiecznie.

W czwartek na północ od Warszawy sypał właśnie śnieg i grad. W mgnieniu oka za oknem znów zrobiło się biało. Meteorolodzy ostrzegają, że takie wahania pogody jeszcze się utrzymają. Przewidywane są opady śniegu, deszczu i gradu. Będzie też mocno wiało. W Warszawie porywy wiatru mogą osiągać nawet 50 km/h. Nadzieja na słoneczną wiosnę jednak nie umarła. Meteorolodzy przewidują, że w sobotę w Warszawie termometry wskażą 15 stopni Celsjusza, a w niedzielę nawet 17 stopni! Słońce wyjdzie więc zza chmur i da chwilę wytchnienia od zimna. Niestety, po weekendzie czeka nas kolejne załamanie pogody.

Szaleniec z Zielonki złapany. Już nikogo igłą nie ukłuje. Do akcji wkroczyli antyterroryści
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE