Wysadzili bankomat w Sokołowie Podlaskim. Pieniądze nie wyleciały. W lesie chwycili za kanister

2021-04-08 12:01 Amadeusz Calik
Wysadzili bankomat w Sokołowie Podlaskim. Pieniądze nie wyleciały. Chwycili za kanister
Autor: Pixabay

Dwójka braci w wieku 21 i 32 lata może mieć spore kłopoty. Do sądu w Sokołowie Podlaskim trafił akt oskarżenia w sprawie włamania i usiłowania kradzieży pieniędzy z bankomatu pod jednym z miejscowych marketów. Sprawcom grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia 2020 roku. Sprawcy pod osłoną nocy przyjechali autem przed sieć sklepów na terenie Sokołowa Podlaskiego. Chwycili za łom i pokonali pierwsze zabezpieczenie bankomatu. Następnie wysadzili go w powietrze. - Nie udało się im jednak otworzyć kasetki z gotówką, dlatego pozostawili uszkodzony bankomat i odjechali - przekazał rzecznik sokołowskiej policji asp. Jakub Więsak.

Następnego dnia po zdarzeniu kryminalni sokołowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. W lesie znaleziono natomiast porzucony samochód, który służył do popełnienia przestępstwa. Daewoo oblane było benzyną. Dwaj bracia w wieku 21 i 32 lata, mieszkańcy pow. sokołowskiego, usłyszeli zarzuty włamania do bankomatu i usiłowania kradzieży pieniędzy oraz umyślnego zniszczenia bankomatu. Mężczyźni nie przyznali się wówczas do popełnienia zarzucanych im przestępstw.

Przez kolejne miesiące śledztwa gromadzono jednak następne dowody. Także opinie biegłych wskazywały, że przestępstwa mogli dopuścić się zatrzymani bracia. "Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym podejrzani mężczyźni w końcu przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów" - powiedział rzecznik.

Pod koniec marca akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do sądu. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

WYSADZILI bankomat i zgubili łup! Tysiące złotych na ulicy! Zrobili to pod nosem policji!
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE