Koparką rozwalili Tesco, wydarli ze ściany bankomat, zabrali kasę i zniknęli

2021-04-02 11:38

Zuchwała kradzież w Mościskach pod Warszawą. Złodzieje wjechali koparką na teren hipermarketu Tesco, rozwalili ścianę i wydarli z niej stojący tam bankomat. Następnie rozwalili maszynę i wyciągnęli pieniądze. Po wszystkim wsiedli w samochód i uciekli. Policjanci prowadzą czynności i poszukują rabusiów.

Złodzieje do tego skoku przygotowali się perfekcyjnie. W nocy, najpierw włamali się na teren jednej z lokalnych firm. Tam ukradli koparkę oraz specjalne uliczne oznakowania. Potem udali się do miejscowości Mościska pod hipermarket Tesco. Na ulicy rozstawili specjalną sygnalizację świetlną, by zablokować dojazd samochodów z każdej strony. Potem użyli flar, a następnie wjechali na teren koparką. Ogromną stalową łychą rozwalili ścianę budynku i wydarli z niej zainstalowany tam bankomat. Wyciągnęli sejf z pieniędzmi, wsiedli w samochód i uciekli. Na miejsce została wezwana policja. – Funkcjonariusze dostali zgłoszenie o godzinie 3:45.

Na miejsce pojechała specjalna grupa dochodzeniowo śledcza, która prowadziła zakrojone działania- informuje podinsp. Ewelina Gromek- Oćwieja z komendy w Starych Babicach. Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy zostało skradzionych. Śledczy zabezpieczają wszystkie ślady oraz zapisy z monitoringu. Przesłuchują też wszystkich poszkodowanych. Zwracają się z prośbą do tych, którzy mogli widzieć to zdarzenie, albo mają nagrania z kamer samochodowych. - Apelujemy do świadków, którzy za pomocą kamer samochodowych mogli zarejestrować ważne momenty w tej sprawie, aby dali nam o tym znać – dodaje policjantka.

Napad na kiosk przy Puławskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE