Szli ulicą i wybijali szyby, gdzie popadnie. Byli kompletni pijani, a szkody są ogromne [ZDJĘCIA]

2021-01-19 15:50 ac PAP

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wybicie szyb w zaparkowanych samochodach i witrynach sklepowych - poinformowała rzeczniczka wolskiej policji komisarz Marta Sulowska. Dodała, że podejrzani usłyszeli łącznie osiem zarzutów.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na warszawskiej Woli. Dwóch mężczyzn, idąc chodnikiem wzdłuż ulicy, wybijało szyby w witrynach sklepowych. O sprawie zostali poinformowani policjanci. "Nie czekając długo pojechali na miejsce" - powiedziała policjantka.

- W międzyczasie napływały zgłoszenia dotyczące wybitych szyb w zaparkowanych samochodach oraz o uszkodzeniu windy i biletomatu. Przez całą noc do wczesnych godzin rannych policjanci prowadzili ustalenia, przeglądali monitoring, ustalali właścicieli uszkodzonych pojazdów i lokali, a także świadków zdarzenia - tłumaczyła.

Wskazała, że śledczy dotarli pod jeden z budynków wielorodzinnych, przed którym były zaparkowane pojazdy i miały również wybite szyby. "Dzięki ustaleniom wiedzieli, że w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przebywają mężczyźni podejrzewani o uszkodzenie mienia. Nie pomylili się, w lokalu było dwóch mężczyzn w wieku 27 i 39 lat" - podkreśliła.

"Jeden z nich w saszetce miał młotek, który służył do wybicia szyb. Obaj byli pod wpływem alkoholu i mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie" - zaznaczyła dodając, że obaj zostali zatrzymani.

Mężczyźni usłyszeli łącznie osiem zarzutów uszkodzenia mienia. Za zarzucany im czyn może grozić do pięciu lat więzienia. 

Kolejna awaria ciepłownicza na Jagielonskiej w Warszawie