Policjanci rozbili gang. Prali pieniądze i zarabiali krocie na hazardzie

i

Autor: www.policja.waw.pl

Policjanci rozbili groźny gang. Przestępcy prali pieniądze i zarabiali krocie na hazardzie

2022-03-07 15:51

Funkcjonariusze z Komend Stołecznej Policji zaliczyli udaną akcję uderzająca w przestępczość zorganizowaną. Rozbili kolejną zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu na niezarejestrowanych automatach i czerpaniu z tego korzyści finansowych.

Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z udziałem w zorganizowanej rupie przestępczej, która działała od 2019 roku. Jeden z podejrzanych usłyszał zarzut kierowania grupą, a pozostali udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto prokuratura zarzuca im zorganizowanie nielegalnego hazardu. - Prokurator ustalił, że zatrzymani organizowali nielegalny hazard w kilku obiektach na terenie woj. podkarpackiego oraz małopolskiego – przekazał Rafał Markiewicz ze stołecznej policji.

Zanim podejrzani zostali zakuci w kajdanki, funkcjonariusze zabezpieczyli 21 nielegalnych automatów do gry oraz znajdujące się w nich pieniądze. Łącznie celnicy wraz z policją zabezpieczyli w sprawie już prawie 80 automatów do hazardu. Wszystkim zatrzymanym grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności oraz nawet 100 tysięcy złotych kary za każdy nielegalny automat.

Będą dalsze zatrzymania?

Prokuratura twierdzi, że sprawa jest rozwojowa. Nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest niebezpieczna?
Policjanci rozbili groźny gang. Przestępcy prali pieniądze i zarabiali krocie na hazardzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE