Policjanci uratowali desperata z płonącego budynku. Mężczyzna oblał swój dom benzyną i podpalił

2020-12-05 13:20 Andrzej Woźniak
Policjanci z Przasnysza uratowali mężczyznę z pożaru
Autor: Policja 58-letni desperat podpalił swój dom

Nie czekali długo kiedy dyżurny policji w Przasnyszu (mazowieckie) wysłał ich na miejsce pożaru. St. sierż. Pawła Lipki i st. sierż. Grzegorza Opalach słyszeli przez radiostację, że w ogniu może znajdować się właściciel posesji. Ryzykując własne życie wbiegli do płonącego mieszkania i bezpiecznie wyprowadzili właściciela palącego się lokalu.

Dyżurny przasnyskiej komendy policji został powiadomiony o tym, że na jednej z posesji w Przasnyszu mężczyzna ma rozlewać benzynę wokół swojego domu i grozić jego spaleniem. Jako pierwsi na miejsce przyjechali policjanci z wydziału prewencji przasnyskiej jednostki. St. sierż. Paweł Lipka i st. sierż. Grzegorz Opalach. Bez wahania wbiegli do płonącego domu.

W jednym z pomieszczeń, które już było ogarnięte płomieniami, odnaleźli 58-letniego mężczyznę, który dalej rozlewał łatwopalną substancję. Mężczyzna na widok mundurowych krzyczał, że chce spłonąć razem z budynkiem. Z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia mężczyzny, policjanci przy użyciu siły fizycznej wyprowadzili mężczyznę na zewnątrz palącego się pomieszczenia. Wspólnie ze strażakami z PSP w Przasnyszu udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. 58-latek został przewieziony do przasnyskiego szpitala.

Tragiczny pożar w Rudniku. Zginęło dwóch niepełnosprawnych