Polska. Pogoda na środę. UWAGA! Może być powódź!

2021-01-20 6:00 Norbert Amlicki PAP
Pogoda POLSKA
Autor: redakcja SE

Jak informuje IMGW, Polska będzie w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Wielkiej Brytanii, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju ciepłego frontu atmosferycznego. Za frontem z południowego zachodu napłynie ciepła polarna morska masa powietrza, która może roztopić śnieg, który zalega w kraju. Przygotujcie kalosze!

W środę na wschodzie południu i w centrum kraju zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Na północy kraju opady deszczu, w centrum i we wschodniej połowie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. We wschodniej części kraju również opady deszczu marznącego powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st. C na północnym wschodzie, około 2 st. C w centrum i na Pomorzu do 4 st. C, 5 st. C na południu i zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na Pomorzu i Podkarpaciu w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy kraju słabe opady deszczu, na wschodzie i północnym wschodzie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Na krańcach wschodnich początkowo możliwy jeszcze deszcz marznący powodujący gołoledź. W kotlinach sudeckich lokalnie mgła do 300 m. Temperatura minimalna od -2 st. C na wschodzie do 3 st. C na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem i na południu kraju dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy.

Dodatnia temperatura może spowodować roztopy, które mogą znacznie podnieść poziom wody w zbiornikach wodnych. Uważajcie.