Popisz się kreatywnością. Wymyśl nazwę dla powstającej w Warszawie kładki pieszo-rowerowej. Ratusz ogłosił konkurs

i

Autor: um.warszawa.pl Popisz się kreatywnością. Wymyśl nazwę dla powstającej w Warszawie kładki pieszo-rowerowej. Ratusz ogłosił konkurs

Konkurs

Popisz się kreatywnością. Wymyśl nazwę dla powstającej w Warszawie kładki pieszo-rowerowej. Ratusz ogłosił konkurs

2022-09-01 21:41

Właśnie nadarza się okazja, by nazwać nienazwane jeszcze miejsce w Warszawie. Ratusz poinformował, że wystartował konkurs „Nazwy dla Warszawy”. Każdy może zaproponować nazwę dla jeszcze nienazwanego konkretnego miejsca w stolicy oraz nazwę dla powstającej kładki pieszo-rowerowej. Jak to zrobić? Do kiedy trwa konkurs? Informacje w poniższym artykule.

Nazwij nienazwane w Warszawie

Od 1 września do 15 października trwa konkurs "Nazwy dla Warszawy". To okazja, by mieć wpływ na nazewnictwo miejsc w stolicy, które jeszcze nie mają swojej oficjalnej nazwy. Konkurs współorganizowany jest we współpracy z Biurem Kultury Urzędu m.st. Warszawy, Instytutem Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Warszawy, Polskim Towarzystwem Onomastycznym, Warszawskim Obserwatorium Kultury i Zespołem Nazewnictwa Miejskiego.

Jak wziąć udział w konkursie?

Do 15 października każdy zainteresowany może przesłać propozycję jednej nazwy dla jeszcze nienazwanego konkretnego miejsca w stolicy oraz jednej nazwy dla powstającej kładki pieszo-rowerowej łączącej Bulwary Wiślane z prawobrzeżną Warszawą. Swoje propozycje nazw można przesyłać na adres: cbkw@uw.edu.pl.

Wymyślając nazwy, należy mieć na uwadze, że nie mogą one upamiętniać osób, zdarzeń ani organizacji. "W ramach każdej z dwóch kategorii wyłoniona zostanie jedna zwycięska propozycja oraz trzy wyróżnienia. Nagrody i wyróżnienia nie mają charakteru finansowego" - podaje stołeczny ratusz. "Dzięki udziałowi członków Zespołu Nazewnictwa Miejskiego m.st. Warszawy w komisji konkursowej zwycięskie propozycje nazw zostaną wprowadzone do banku nazw m.st. Warszawy z adnotacją o priorytetowej rekomendacji do wykorzystania" - dodają władze stolicy.

Kładka pieszo-rowerowa coraz bliżej! Tak budują nową przeprawę przez Wisłę
Sonda
Czekasz aż powstanie kładka pieszo-rowerowa w Warszawie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany