Radiowóz na sygnale

i

Autor: Shutterstock

Szok!

Porwanie jak z lat 90. Weszli do kawiarni w Warszawie w biały dzień i wyjęli broń

2024-02-23 10:30

Kawiarnia na Woli stała się miejscem scen jak z filmu gangsterskiego. Grupa 4 mężczyzn weszła do środka, wyjęła broń i wyprowadziła jednego z klientów. Porwanie zakończyło się kradzieżą wartościowych rzeczy z mieszkania ofiary. Za grupą ruszyła stołeczna policja. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch 24-latków, 25-latka i 29-latka pochodzących z Rosji i Ukrainy.

Porwanie jak z lat 90. Weszli do kawiarni w biały dzień i wyjęli broń

To była akcja rodem z minionej epoki. Do kawiarni przy ul. Jana Kazimierza na Woli weszło popołudniu czterech mężczyzn. Jeden z nich miał wyciągnąć pistolet. Grupa podeszła do jednego z klientów. Grożąc mu bronią wyprowadzili go z lokalu i siłą wepchnęli do samochodu. Według policji pojechali pod jego mieszkanie we Włochach. Wynieśli z niego rzeczy o wartości 10 tys. zł. Zabronili pokrzywdzonemu kontaktu z policją i zostawili go w jego mieszkaniu.

Porwany i okradziony zadzwonił jednak na policje. - Po kilku godzinach przy ulicy Równoległej we warszawskich Włochach wspólnie ze stołecznymi wywiadowcami oraz funkcjonariuszami warszawskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali czterech mężczyzn narodowości ukraińskiej i rosyjskiej, dwóch w wieku 24 lat, jednego 25-latka oraz 29-latka. W wyniku wszystkich czynności policjanci odzyskali skradzione wcześniej mienie oraz zabezpieczyli pistolet gazowy, pałki teleskopowe oraz kastety – informuje sierż. szt. Jakub Pacyniak z policji.

Wszyscy zatrzymani po nocy spędzonej w areszcie trafili do Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota. Tam usłyszeli zarzuty związane z rozbojem i porwaniem. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im nawet 20 lat więzienia.

ZOBACZ GALERIĘ: Najniebezpieczniejsze ulice z Warszawie. Mieszkańcy omijają je szerokim łukiem. „Nie zapuszczajcie się tam sami!”

Testy do policji Multi Select 2023. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 10
Chętnie czytam czasopisma techniczne

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki