DRAMAT

Pościg i strzelanina w Warszawie. Złodziej staranował dwa radiowozy i potrącił policjanta

2024-02-22 11:22

Dramat na warszawskim Targówku rozegrał się w środę, 21 lutego. Kryminalni z Otwocka ścigali sprawcę kradzieży samochodu. Udało się go zatrzymać dopiero w Warszawie, po tym, jak staranował dwa policyjne samochody i potrącił jednego z policjantów. Funkcjonariusze byli zmuszeni użyć broni.

Warszawa, Targówek. Zatrzymanie złodzieja samochodu. Padły strzały

W godzinach popołudniowych (21 lutego – red.) policjanci z Otwocka prowadzili na Targówku działania skierowane na zatrzymanie znanego im sprawcy kradzieży samochodu − przekazał w rozmowie z „Super Expressem” podkom. Jacek Wiśniewski z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak udało nam się ustalić, złodziej, który tydzień wcześniej ukradł auto, próbował uciekać funkcjonariuszom policji. W pewnym momencie kierujący oplem staranował dwa radiowozy i potrącił jednego z policjantów.

Policjanci użyli broni służbowej. Mężczyzna próbował uciekać, jednak po kilkuset metrach został zatrzymany i obezwładniony. Nikomu nic się nie stało. Potrącony policjant był badany na miejscu przez zespół pogotowia ratunkowego − dodaje podkom. Wiśniewski.

Zatrzymany złodziejaszek został zakuty w kajdanki i przewieziony do aresztu.

Strzelanina, do której doszło w środę (21 lutego) na warszawskim Bródnie to nie wyjątkowa sytuacja. Zaledwie tydzień wcześniej, bowiem w nocy ze środy na czwartek (14 na 15 lutego) policjanci z Targówka interweniowali na jednej ze stacji benzynowych.

Do budynku wbiegł ranny w rękę 33-latek. Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu nie mieli wątpliwości, że mężczyzna został postrzelony. 

Policjantom, w ciągu kilku godzin udało się ustalić osobę podejrzaną o zranienie 33-latka. To, co znaleziono w jego domu przechodzi ludzkie pojęcie! Więcej o tym dramacie pisaliśmy TUTAJ.

Zobaczcie, co policjanci odnaleźli w domku letniskowym podejrzanego:

Sonda
Czy warto umieć strzelać?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki