Posłanka Aleksandra Gajewska chwyciła za widły

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS, Jacek Turczyk

Politycy w oborze

Posłowie chwycili za widły. Aleksandra Gajewska z kolegami z Sejmu ruszyła do krów, kur i gnoju. Po co?

2022-09-21 5:09

Posłanka Aleksandra Gajewska chwyciła za widły! Poseł Konrad Frysztak z Radomia ramię w ramię z Krzysztofem Truskolaskim z Białegostoku wzięli do rą łopaty. Ubrali się w wygodne ciuchy, wskoczyli w gumiaki, chwycili widły i łopaty w ręce i… do roboty! Grupa posłów Platformy Obywatelskiej porzuciła na jeden dzień sejmowe ławy, by pobrudzić sobie ręce… przy gnoju, w gospodarstwie rolnym pod Warszawą. Mamy ZDJĘCIA z tego niezwykłego dnia pracy posłów.

Dlaczego grupa polityków Platformy Obywatelskiej znalazła się w oborze, w kurniku i na polu gospodarstwa rolnego pod Warszawą? - Gospodarze wylicytowali sobie ten dzień z nami na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i teraz udało się to nasze spotkanie w gospodarstwie zorganizować – mówi „Super Expressowi” warszawska posłanka PO Aleksandra Gajewska.

- Cały dzień ciężko fizycznie pracowaliśmy w obejściu. Dobrze było zobaczyć i posłuchać z czym się dzisiaj muszą mierzyć rolnicy - dodaje poseł Konrad Frysztak z Radomia.

Filigranowa blondynka z zaangażowaniem machała widłami, wyrzucając obornik z chlewika, później zbierała jajka i próbowała wydoić krowę. - To było dość karkołomne w naszym wykonaniu - śmieje się posłanka Gajewska. Dała radę? Można to obejrzeć w GALERII poniżej.

- Dałam radę, poszłam na pierwszy ogień, żeby doić ręcznie, jeszcze przed podłączeniem tych wszystkich urządzeń. Zwierzęta były bardzo cierpliwe, a gospodarze, cóż… mieli z nas ubaw – przyznaje Aleksandra Gajewska.

Swoistym sprawdzianem zgrania grupy polityków (razem z Gajewską i Frysztakiem w akcji brali udział też Magdalena Łośko z Inowrocławia, Aleksander Miszalski z Krakowa, Krzysztof Truskolaski z Białegostoku i Michał Krawczyk z Lublina) było przykrywanie siana plandeką – z pozoru czynność prosta, ale wymagająca siły i  zbiorowej koordynacji. No i była to realna pomoc gospodarzom, którzy nie musieli tego robić sami.

Sonda
Czy Aleksandra Gajewska nadawałaby sie na prezydenta Warszawy?

Ludzie rozbierają stodoły, żeby mieć drewno na opał?

Posłuchaj, jak mieszkańcy najbiedniejszej polskiej gminy szykują się na zimę!

Listen to "ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany