Dwa pożary na Mokotowie i Żeraniu. W ogniu stanęły budynki

i

Autor: Tadeusz Mróz Dwa pożary na Mokotowie i Żeraniu. W ogniu stanęły budynki

Potężna chmura czarnego dymu nad Warszawą. Co się dzieje?

2022-05-17 15:30

We wtorek, 17 maja, warszawiacy z niepokojem spoglądali w niebo. Nad Warszawą unosiły się kłęby czarnego dymu. Taki widok nigdy nie zwiastuje niczego dobrego. Tak było i tym razem. Jak się okazało, doszło do dwóch pożarów, na terenie dwóch odległych od siebie dzielnic – Mokotowa i Białołęki. Co się paliło? Czy ktoś został ranny?

Kłęby dymu nad Mokotowem

We wtorek (17 maja) stołeczni strażacy mieli pełne ręce roboty. Niemal w tym samym czasie doszło do dwóch pożarów – na Mokotowie oraz na Białołęce. Potężne kłęby czarnego dymu unosiły się nad miastem.

Przy alei Niepodległości 165 na Mokotowie zapalił się dach 5-piętrowego budynku. - Nie ma osób poszkodowanych - przekazał nam asp. Jarosław Dobrzewiński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Jak dodał, obyło się bez ewakuacji mieszkańców. - Osób mieszkających w lokalach na największych piętrach nie było w mieszkaniach - przekazał strażak.

Na miejscu z pożarem walczyło sześć zastępów straży pożarnej. Akcja spowodowała poważne utrudnienia dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej. Zamknięta była jedna nitka alei Niepodległości.

"W związku z zablokowanym przejazdem al. Niepodległości w kierunku południowym na odcinku Rakowiecka – Madalińskiego, autobusy linii 130, 168 i 174 kierowane są na następujące trasy objazdowe:

linia 130 > Rakowiecka-Sanktuarium: … – Rakowiecka – al. Niepodległości – Batorego – Boboli – Rakowiecka – … ;

linia 168 > Spartańska: … – Rakowiecka – al. Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – … ;

linia 174 > Bokserska: … – al. Niepodległości – Rakowiecka – Puławska – Madalińskiego – al. Niepodległości – …" - informował Warszawski Transport Publiczny.

Pożar na Żeraniu

Drugi pożar miał miejsce przy u. Marywilskiej 15. - Zapaliła się elewacja budowanego budynku - poinformował asp. Jarosław Dobrzewiński. W tym przypadku również obyło się bez osób poszkodowanych. Kłęby dymu widać było jednak z daleka, a ten przerażający widok napawał niepokojem. Cóż, trzeba przyznać, że styropian, wykorzystywany na budowie, palił się naprawdę spektakularnie.

Potężny pożar na warszawskim Kamionku. Ogień strawił kamienice na ul. Mińskiej
Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?