Potężna wichura nadciąga nad Polskę! Uwaga, będzie groźnie

2021-10-20 21:15
Potężna wichura nadciąga nad Warszawę! IMGW ostrzega: będzie niebezpiecznie
Autor: pixabay.com

Jesienna zawierucha nadciąga nad Warszawę. Według synoptyków to będzie najsilniejszy wiatr w tym sezonie. W porywach może przekraczać nawet 100 km/h! Taki żywioł może stanowić realne zagrożenie – powalać drzewa i porywać niezabezpieczone przedmioty. Kiedy musimy przygotować się na nadejście huraganu?

Niebezpieczna aura pojawi się w stolicy w wyniku zderzenia dwóch frontów atmosferycznych. Połączenie zimnych i ciepłych mas powietrza zawsze zwiastuje kataklizmy. Jesienią są to bardzo silne wiatry, które zazwyczaj występują na wybrzeżu. Tym razem, niestety, niebezpieczne podmuchy pojawią się także w centrum Polski.

Początek niebezpiecznych zjawisk zacznie się już środę (20 października), jednak jego apogeum nastąpi dzień później. 21 października synoptycy zapowiadają w Warszawie silny wiatr i deszcz. W porywach może osiągać nawet 60 km/h. Szczególnie niebezpiecznie będzie w nocy. Im bliżej weekendu, tym pogoda będzie spokojniejsza. W piątek, 22 października, nadal będzie wiało, jednak już dzień później wiatr się nieco uspokoi.

- W czwartek porywy wiatru Porywy wiatru do 90 km/h w głębi kraju, do 100 km/h nad morzem, a w górach nawet do 130 km/h - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na swoim Twitterze.

Sonda
Boisz się burzy?
Super Raport 19.10 (Goście: prof. Leszek Balcerowicz - FOR oraz dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene - politolog, UW) Sedno Sprawy: Anna Michalska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE