Koleje Mazowieckie

i

Autor: Wojciech Artyniew Koleje Mazowieckie

Potworne utrudnienia na kolei. Awaria pociągu i sieci trakcyjnej sparaliżowała ruch

2022-06-22 8:58

Awaria sieci trakcyjnej na stacji Warszawa Wschodnia i zepsuty pociąg Kolei Mazowieckich sparaliżował poranny ruch na kolei w Warszawie. Kolejarze ostrzegają przed utrudnieniami na linii średnicowej i w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i KM. Składy mogą być odwoływane i przekierowywane na inne trasy.

Z powodu awarii sieci trakcyjnej na stacji Warszawa Wschodnia są utrudnienia w ruchu pociągów na Linii Średnicowej i w kursowaniu pociągów linii SKM i KM. Możliwe są opóźnienia, odwołania, przekierowania oraz relacje skrócone pociągów – słyszymy od rzeczniczki Szybkiej Kolei Miejskiej. Ruch pociągów w kierunku Warszawy Centralnej po torach dalekobieżnych i w kierunku stacji Warszawa Praga został wstrzymany. Składy kierowane są przez stację Warszawa Śródmieście. Oprócz uszkodzonej sieci trakcyjnej, powodem utrudnień jest również defekt pociągu pasażerskiego Kolei Mazowieckich. Na odcinku Warszawa Targówek – Warszawa Centralna pociąg został odwołany.

Wzajemne honorowanie biletów

Urzędnicy wprowadzili wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM w obszarze 1 i 2 strefy biletowej, we wszystkich środkach transportu WTP (tramwaje, autobusy, metro). Zmiana obowiązuje od godziny 4.30 rano, do odwołania. Aktualne informacje o utrudnieniach dostępne są na portalu pasażera PKP PLK S.A.

Sonda
Podróżujesz pociągami?
Lokale przy Marszałkowskiej świecą pustkami! Ulica wygląda jak wymarła