Poważny wypadek w Warszawie. Autobus kompletnie ZMIAŻDŻONY [ZDJĘCIA]

2021-01-17 10:34 Alicja Guz
Autobus miejski uderzył w słup
Autor: WAWA HOT NEWS 24 Autobus miejski uderzył w słup

Noc z soboty na niedzielę nie należała do najspokojniejszych. Kilka minut po godz. 2. na skrzyżowaniu stołecznych ulic doszło do wypadku. Autobus miejski linii nocnej wjechał w słup trakcji tramwajowej. Były osoby ranne.

Wypadek na Marszałkowskiej

Zima to trudny czas dla kierowców. Oblodzone nawierzchnie dróg często prowadzą do niebezpiecznych sytuacji. W nocy z soboty na niedzielę o godz. 2:08 w Warszawie doszło do wyglądającego bardzo poważnie wypadku. Autobus linii nocnej, jadący z Dworca Centralnego, a kończący swoją trasę na Młocinach, wjechał w słup trakcji tramwajowej. Informację tę w rozmowie z "Super Expressem" potwierdził Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji.

- Jak wynik z naszych wstępnych ustaleń na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej kierujący autobusem linii N41 stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup trakcji tramwajowej. Kierowca był trzeźwy. W wyniku zdarzenia dwie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala - wyjaśnił policjant.

Zniszczony autobus

Przewoźnikiem była firma Arriva. Na zdjęciach można dostrzec, jak silne było uderzenie pojazdu. Zmiażdżony został cały przód autobusu! Z komunikatów Warszawskiego Transportu Publicznego wynika, że wypadek spowodował niemal dwugodzinne utrudnienia w kursowaniu tramwajów, które jeżdżą ulicą Marszałkowską.

Awaria na Pradze. Kłęby pary na Jagiellońskiej