Pożar aut w garażu podziemnym przy ul.Górczewskiej w Warszawie

i

Autor: Dawid Skrzypiński/SUPER EXPRESS Pożar aut w garażu podziemnym przy ul.Górczewskiej w Warszawie

Pożar garażu na Woli. WIEMY kiedy mieszkańcy WRÓCĄ do swoich domów!

2020-10-20 14:37

To prawdziwy dramat mieszkańców bloku przy ul. Górczewskiej 181. W chwilę stracili nie tylko samochody ale również dach nad głową. Jeden z budynków nie nadaje się do użytku, inne utraciły dostęp do mediów. Wiemy jednak, kiedy do mieszkań powróci część lokatorów.

W piątek, 16 października w garażu podziemnym wybuchł pożar. Płomienie strawiły aż 47 samochodów. Teraz mieszkańcy mają spory problem. Co prawda w budynkach najbardziej oddalonych od ognia udało się już przywrócić wszystkie media ale wielu mieszkańców nadal pozostaje bez prądu czy wody. - W budynkach G, H1, J funkcjonuje ogrzewanie, a najpóźniej 20 października br. wieczorem zarządca poinformuje mieszkańców o dokładnym terminie przywrócenia pozostałych mediów. W opinii zarządu nie powinno to jednak trwać dłużej niż dwa tygodnie - informuje Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy dzielnicy Wola. Wtedy też część mieszkańców będzie mogła wrócić do domów.

Warszawa: Ogromny pożar aut w parkingu podziemnym! Ewakuacja mieszkańców bloku [GALERIA]

Podczas pożaru panowała tak wysoka temperatura, że naruszona została konstrukcja budynku H2 znajdującego się tuż nad płonącym garażem. Z uwagi na spękanie stropu i pęknięcia na ścianach budynku Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wyłączył obiekt z użytkowania do czasu przygotowania ekspertyzy i naprawienia szkód. W budynku jest 68 lokali. - Zgodnie z prawem, obowiązek zapewnienia lokali zastępczych na czas remontu, leży po stronie właściciela nieruchomości - zaznacza Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Administrator budynków poinformował jednak, że nie ma na to wystarczających środków. Najbardziej poszkodowani mogą jednak wystąpić o przyznanie tymczasowego lokalu socjalnego. - Są to bardzo schludne, ale interwencyjne lokale - wyjaśnia Strzałkowski. Dzielnica powołała specjalny zespół, który będzie rozpatrywał wnioski o lokale. Zobowiązała się również na bieżąco informować o postępach prac w budynku H2.

Jest decyzja inspektora nadzoru! Co dalej z mieszkańcami?! [GALERIA]

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Morawiecki jest kłamcą co do zasady
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany