Pożar na Jagiellońskiej. Zapalił się budynek mazowieckiej skarbówki

i

Autor: Tadeusz Mróz Pożar na Jagiellońskiej. Zapalił się budynek mazowieckiej skarbówki

Pożar na Jagiellońskiej. Zapalił się budynek mazowieckiej skarbówki

2022-02-25 13:03

Pożar nowego biurowca wypłoszył pracowników na zewnątrz. Zdążyli się oni ewakuować zanim na miejsce przybyły zastępy straży pożarnej. Ogień objął część elewacji budynku. Zapaliła się warstwa ocieplenia. Zdaniem strażaków wewnątrz biurowca nie było zagrożenia. Nikomu nic się nie stało, a sytuacja została już opanowana.

W piątkowe przedpołudnie (25 lutego) doszło do pożaru biurowca przy ulicy Jagiellońskiej na Pradze-Północ. Ogniem zajęła się elewacja budynku Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. - Zapaliła się warstwa ociepleniowa, która znajdowała się pod blachą tej elewacji. Specyfika tego ocieplenia sprawiła, ze pożar rozprzestrzeniał się ku górze - wyjaśnił Jarosław Dobrzewiński z PSP w Warszawie.

ZOBACZ TEŻ: Samobójstwo czy morderstwo? Jak doszło do śmierci Jolanty Brzeskiej? Policja wraca do sprawy sprzed lat

Na szczęście wewnątrz budynku nie było zagrożenia. Jak przekazał nam strażak, nim na miejsce przyjechały jednostki gaśnicze, pracownicy biurowca zdążyli się już ewakuować. Nikt nie został ranny.

Z ogniem walczyło sześć zastępów straży pożarnej, w tym dwa z drabinami i podnośnikami. Na czas akcji boczna uliczka była zablokowana. Sytuacja jest już opanowana.

Ogromny pożar na Bródnie, samochód płonął jak pochodnia
Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Nasi Partnerzy polecają