Pożar w bloku przy Końskim Jarze na Ursynowie w Warszawie. Reanimowano kobietę

i

Autor: Pixabay Pożar w bloku przy Końskim Jarze na Ursynowie w Warszawie. Reanimowano kobietę

Walka o życie

Pożar w bloku przy Końskim Jarze na Ursynowie w Warszawie. Reanimowano kobietę

2022-07-10 15:15

Do pożaru w bloku przy ul. Koński Jar na Ursynowie w Warszawie doszło w niedzielę, 10 lipca. Ogień strawił mieszkanie na parterze, w którym mieszkała starsza kobieta. Nieprzytomną właścicielkę lokalu ewakuowali strażacy. Ratownicy medyczni przez kilkanaście minut walczyli o przywrócenie funkcji życiowych kobiecie.

Pożar mieszkania na Ursynowie

Pożar w mieszkaniu na parterze w 11-piętrowym bloku przy ul. Koński Jar na Ursynowie wybuchł po godz. 12 w niedzielę, 10 lipca. Ogień objął meble w jednym z pokoi i zaczął szybko się rozprzestrzeniać. W chwili pożaru w mieszkaniu znajdowała się starsza kobieta.

Zobacz też: Spłonęła zabytkowa willa na Bemowie w Warszawie. Konserwator zabytków zgłosił sprawę na policję

Ewakuowali ją strażacy. - Kobieta nie dawała oznak życia - przekazał nam st. kpt. Janusz Maciejewski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Seniorką zajęli się ratownicy medyczni. Przystąpili do reanimacji i już po kilkunastu minutach przywrócono jej funkcje życiowe.

Starsza kobieta trafiła do szpitala

Odratowaną starszą kobietę przewieziono do szpitala. Przyczyny pożaru w jej mieszkaniu nie są jeszcze znane. Z ogniem, który trawił lokal przez ponad pół godziny walczyło sześć zastępów straży pożarnej.

Ogromny korek na al. Jerozolimskich. Powodem pożar autobusu przy dw. Zachodnim
Sonda
Czy znasz zasady udzielania pierwszej pomocy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają