Wybuch w bloku na warszawskim Ursynowie

i

Autor: Tadeusz Mróz Wybuch w bloku na warszawskim Ursynowie

Warszawa: Wybuch i pożar w bloku na Ursynowie. Jedna osoba ranna, okno wyleciało na ulicę

2022-06-27 12:52

Wybuch i pożar mieszkania w bloku przy ul. Teligi na warszawskim Ursynowie. Jedna osoba - lokator z mieszkania na dziewiątym piętrze - została ranna. Na miejscu pracują służby ratunkowe - straż pożarna, pogotowie i policja. Mieszkańcom udało się bezpiecznie ewakuować przed przybyciem strażaków. Siła eksplozji wysadziła okno i wyrwała drzwi z sąsiednich mieszkań.

Wybuch w bloku na Ursynowie

Pierwsze informacje o eksplozji i pożarze wpłynęły do służb ratunkowych po godzinie 11 w poniedziałek, 27.06.2022. W jednym z bloków przy ul. Teligi na warszawskim Ursynowie nagle rozległ się huk, a z mieszkania na 9. piętrze budynku wyleciało okno. Zaniepokojeni mieszkańcy natychmiast poinformowali o zdarzeniu straż pożarną, pogotowie i policję. Po dotarciu na miejsce ratownicy zastali rozwinięty pożar. 

- Z nieustalonych jeszcze przyczyn doszło do wybuchu niewielkiego, pięciolitrowego zbiornika z nieznaną substancją. Na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej. Poszkodowana została jedna osoba - to mężczyzna - lokator z mieszkania, w którym miał miejsce pożar - relacjonuje w rozmowie z "Super Expressem" st. asp. Bogdan Smoter z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. 

Wybuch i pożar w bloku przy ul. Teligi. "Sytuacja opanowana"

Jak dodał, mieszkańcy zdążyli się bezpiecznie ewakuować przed przyjazdem służb. - Sytuacja jest już opanowana - dodał st. asp. Smoter. Jak ustalił reporter "Super Expressu" eksplozja była na tyle silna, że wyrwała okno z mieszkania na dziewiątym piętrze i uszkodziła drzwi w sąsiednich lokalach. Na miejscu pracują strażacy, policja, pogotowie ratunkowe oraz gazownicy i energetycy. Służby będą sprawdzać stan techniczny bloku. 

- W chwili obecnej trwają czynności, zmierzające do ustalenia co było przyczyną wybuchu. Policja zabezpiecza teren - powiedziała mł. asp. Iwona Kijowska z policji na Mokotowie.

Pociąg "Słoneczny" wrócił na trasę z Warszawy do Gdyni
Sonda
Czy strażacy powinni zarabiać więcej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki