Wybuch w bloku na warszawskim Ursynowie

i

Autor: Tadeusz Mróz Wybuch w bloku na warszawskim Ursynowie

Warszawa: Wybuch i pożar w bloku na Ursynowie. Jedna osoba ranna, okno wyleciało na ulicę

2022-06-27 12:52

Wybuch i pożar mieszkania w bloku przy ul. Teligi na warszawskim Ursynowie. Jedna osoba - lokator z mieszkania na dziewiątym piętrze - została ranna. Na miejscu pracują służby ratunkowe - straż pożarna, pogotowie i policja. Mieszkańcom udało się bezpiecznie ewakuować przed przybyciem strażaków. Siła eksplozji wysadziła okno i wyrwała drzwi z sąsiednich mieszkań.

Wybuch w bloku na Ursynowie

Pierwsze informacje o eksplozji i pożarze wpłynęły do służb ratunkowych po godzinie 11 w poniedziałek, 27.06.2022. W jednym z bloków przy ul. Teligi na warszawskim Ursynowie nagle rozległ się huk, a z mieszkania na 9. piętrze budynku wyleciało okno. Zaniepokojeni mieszkańcy natychmiast poinformowali o zdarzeniu straż pożarną, pogotowie i policję. Po dotarciu na miejsce ratownicy zastali rozwinięty pożar. 

- Z nieustalonych jeszcze przyczyn doszło do wybuchu niewielkiego, pięciolitrowego zbiornika z nieznaną substancją. Na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej. Poszkodowana została jedna osoba - to mężczyzna - lokator z mieszkania, w którym miał miejsce pożar - relacjonuje w rozmowie z "Super Expressem" st. asp. Bogdan Smoter z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. 

Wybuch i pożar w bloku przy ul. Teligi. "Sytuacja opanowana"

Jak dodał, mieszkańcy zdążyli się bezpiecznie ewakuować przed przyjazdem służb. - Sytuacja jest już opanowana - dodał st. asp. Smoter. Jak ustalił reporter "Super Expressu" eksplozja była na tyle silna, że wyrwała okno z mieszkania na dziewiątym piętrze i uszkodziła drzwi w sąsiednich lokalach. Na miejscu pracują strażacy, policja, pogotowie ratunkowe oraz gazownicy i energetycy. Służby będą sprawdzać stan techniczny bloku. 

- W chwili obecnej trwają czynności, zmierzające do ustalenia co było przyczyną wybuchu. Policja zabezpiecza teren - powiedziała mł. asp. Iwona Kijowska z policji na Mokotowie.

Pociąg "Słoneczny" wrócił na trasę z Warszawy do Gdyni
Sonda
Czy strażacy powinni zarabiać więcej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE