25 minut gotowałem sie w aucie

i

Autor: Paweł Dąbrowski / Super Express

Eksperyment: Zamknął się w aucie nagrzanym do 50 st. C. Szokujące WIDEO

2019-06-27 8:35

Wsiadł do samochodu w którym było ponad 50 stopni i siedział w nim ponad 20 minut! Kiedy wyszedł, był wyczerpany... Na szczęście to był tylko eksperyment, który pokazał, co się dzieje z ludzkim organizmem w tak ekstremalnych warunkach. Nad wszystkim czuwał zespół ratowników medycznych.

Na zewnątrz prawie 40 stopni, a w samochodzie - uwięzione dzieci lub zwierzęta. Do takich dramatycznych sytuacji w dochodzi Polsce regularnie mimo różnych kampanii informacyjno-ostrzegawczych. Dlatego Mateusz Durlik z warszawskiego stowarzyszenia Nowy Żoliborz zdecydował się na ten eksperyment. We wnętrzu samochodu było ponad 50 stopni!

Najpierw obfite pocenie, potem zaburzenia widzenia, bóle głowy, może dojść do utraty przytomności. Zaczynają się zmiany w komórkach naszego ciała, w wyniku czego niestety dochodzi do śmierci - tłumaczy koordynator medyczny Damian Kowalczyk, który czuwał nad przebiegiem tego eksperymentu.

Wysiadłem, bo zaczęło mi się robić wszystko jedno. Nie było mi gorąco, chociaż widzicie, że pot leje się ze mnie ciurkiem - powiedział po wyjściu z samochodu Mateusz Durlik. - Mogłem w każdej chwili pociągnąć za klamkę: to dawało mi komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa. Jednak dzieci czy zwierzęta zamknięte w rozgrzanym samochodzie nie mogą z niego wyjść - tłumaczył.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE